"Ми не визнаємо спробу Росії анексувати Крим. Ми не згодні з Росією. Наші санкції стосовно Росії за Крим будуть залишатимуться чиними до тих пір, поки Росія не поверне півострів Україні", - пояснила вона журналістам.
Раніше американський портал Buzzfeed повідомив про те, що президент США Дональд Трамп на саміті "Великої сімки" (G7) у Канаді нібито назвав Крим російським, оскільки всі, хто живе на півострові, говорять російською.
Прес-секретар Білого дому Сара Сандерс відмовилася від коментарів. "Не знаю про такі ремарки. Я в курсі, що про це пишуть, але не коментую приватні розмови, в яких я не брала участь", - сказала вона.
Про те, що слова президента США були вирвані з контексту, також повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
30 червня Дональд Трамп заявив про те, що на липневій зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним обговорить втручання Росії в американські вибори 2016 року, а також її агресію в Україні та Сирії.
Відповідаючи на запитання журналістів про ймовірність визнання США окупації Криму Росією, Трамп відповів: "Подивимося". А також поклав відповідальність за анексію півострова на свого попередника Барака Обаму. "Президент Обама допустив це", - сказав він.
Слова Трампа піддали критиці західні журналісти й аналітики. "Якщо визнання США може отримати щось настільки кричуще, як анексія Криму Росією й окупація нею східної України, то чому б Росії не вторгатися в Прибалтику? Чому не захопити всю Грузію? Чому б підтримуваним Росією силам не спробувати те ж саме? Чому б Китаю не вторгнутися на Тайвань?", – цікавилися експерти.
Раніше лідери країн-членів Європейського Союзу погодили продовження санкцій проти Росії у зв'язку з триваючою агресією проти України. Термін раніше введених економічних санкцій спливає 31 липня.
Санкції проти Росії були введені Європейським союзом 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії РФ, які дестабілізували ситуацію в Україні. Обмежувальні заходи посилили у вересні 2014 року, згодом їх продовжували кожні півроку.