"Я дуже добре пам'ятаю, що Трамп говорив під час зустрічей. Так, у нього є свій лексикон, своя логіка, але він ніколи не говорив, що Крим - російський. І, наскільки мені відомо, він не говорив цього і на останніх переговорах з французьким президентом, і з канцлером Німеччини - там як раз обговорювалося питання Криму, політичних в'язнів і Донбас", - сказав Клімкін у коментарі LB.ua.
За його словами, під час зустрічей Трамп дійсно запитував, чи говорять люди в Криму російською мовою, і йому детально пояснили, як це відбувається.
"Я запитував у наших іноземних партнерів (про наявність такої розмови). Вони стверджують, що багато фраз подаються вирваними з контексту. До них треба ставитися спокійно і не розкручувати два-три слова, сказані під час вечері", - сказав міністр і додав, що Трамп "багато чого говорив".
У свою чергу посольство США в Росії заявило, що позиція США щодо статусу Криму незмінна: це частина України.
"Як ми вже говорили багато разів: Крим - це частина України, і введені нами через Крим санкції залишаться в силі до тих пір, поки Росія не поверне Україні контроль над півостровом", - заявив прес-секретар посольства у відповідь на прохання прокоментувати повідомлення про словах Трампа.
Раніше американський портал Buzzfeed, який належить до бульварної преси, повідомив, що президент США Дональд Трамп під час саміту G7 у Канаді заявив іншим світовим лідерам, що вважає Крим російським, оскільки всі, хто живе на півострові, говорять російською.
Прес-секретар Білого дому Сара Сандерс відмовилася підтверджувати або спростовувати слова Трампа.
"Не знаю про такі ремарки. Я в курсі, що про це пишуть, але не коментую приватні розмови, в яких я не приймала участі", - сказала вона.
Нагадаємо, 8 червня напередодні саміту G7 президент США Дональд Трамп заявив, що Росії необхідно повернути до G8. РФ виключили з "Великої вісімки" у 2014 році після анексії Криму та розпалювання війни в Донбасі.
Проти ініціативи повернення РФ в G8 висловився президент Євроради Дональд Туск і запевнив, що країни ЄС продемонструвати єдину позицію щодо Росії.
9 червня Німеччина, Франція, Британія і Італія узгодили позиції щодо повернення Росії до "Великої вісімки", щодо можливості якого говорив президент США Дональд Трамп напередодні саміту G7 в Канаді. Всі країни ЄС, які входять до "Великої сімки", висловилися однозначно проти цієї ініціативи.
У свою чергу, в Кремлі без особливого ентузіазму відреагували на заяву Трампа, і повідомили, що мають намір зосередитися на інших форматах співпраці" з G7.
Напередодні федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що не бачить підстав для повернення Росіїдо "Великої вісімки". Політик нагадала про те, що формат міжнародного клубу "Великої вісімки" ґрунтується на повазі до міжнародного права, яке Росія порушила. При цьому вона нагадала, що країну-окупанта вигнали з клубу за окупацію Криму і агресію проти України.
Однією з головних умов повернення Росії до "Великої вісімки", є виконання нею Мінських угод в Донбасі і повернення суверенітету України, включно з деокупацією Криму.