У Бельгії екс-король Альберт ІІ змушений був визнати позашлюбну дочку

Поділитися
У Бельгії екс-король Альберт ІІ змушений був визнати позашлюбну дочку Тяжба між королем і його можливою дочкою тривала 20 років
Тяганина між можливими батьком і дочкою тривала довгі роки

Незважаючи на всю сучасність двадцять першого століття, в світі ще трапляються історії, які можуть майже без змін і доповнень послужити основою для роману. І в них, як це не дивно, беруть участь королі і принцеси.

Екс-король Бельгії Альберт II на підставі тесту ДНК змушений був визнати 51-річну бельгійку Дельфіну Боель своєю позашлюбною дочкою. Він відмовлявся зробити це протягом останніх 20 років, повідомляє BBC.

Сьогодні Дельфіні 51 рік, вона художниця і скульптор. За словами її адвокатів, результат позову - велике полегшення для неї. Вона офіційно визнана четвертою, наймолодшою дитиною Альберта II.

"[Йому] стали відомі результати ДНК-тесту, і науковий висновок вказує на те, що він - біологічний батько пані Дельфіни Боель", - йдеться в офіційній заяві юристів 85-річного екс-короля. У документі також підкреслюється, що біологічне батьківство і батьківство за законом - не одне і те ж, що Альберт II не брав участь у вихованні дочки і з повагою ставиться до її відносин з людиною, яка за законом всі ці роки вважалася її батьком.

Чутки про те, що у короля від роману на стороні народилася дитина, ходили в Бельгії з 1999 року, коли у світ вийшла біографія його дружини, королеви Паоли.

Автором біографічної праці став 18-річний школяр Маріо Данілс, який називав себе істориком. Дилетантське дослідження стало основою реального розслідування позашлюбних пригод короля.

У 2005 році в інтерв'ю пресі Дельфіна Боель заявила, що вона і є та сама позашлюбна дитина. Але зробити подальші кроки вона не могла, тому що король володів імунітетом від судових розглядів. Боротьба за офіційне визнання батьківства стала можливою лише в 2013-му, коли після 20-річного правління Альберт II відрікся від трону за станом здоров'я, передавши трон старшому синові Філіппу, і, відповідно, позбувся імунітету.

Мати Дельфіни, представниця багатої аристократичної родини баронеса Сибілла де Селіс Лоншан розповіла, що її роман з тоді ще принцом Альбертом тривав між 1966 і 1984 роками. Він став королем у 1993-му, і сталося це досить несподівано - після раптової смерті його старшого брата, короля Бодуена, який помер у 62 роки.

В 2018 році суд призначив Альберту II термін в три місяці, протягом яких він повинен був надати зразок генетичної експертизи, інакше пані Боель буде визнана його дочкою за замовчуванням і, можливо, за нею будуть визнані права на спадщину. Однак колишній монарх довго відмовлявся проходити ДНК-тест, поки в травні минулого року апеляційний суд в Брюсселі не постановив стягувати з нього по 5 тисяч євро за кожний день ненадання зразка в лабораторію.

Навіщо ж Дельфіна Боель так завзято боролася за визнання з боку людини, яка так явно не хотла її визнавати?

"Все її життя було нічним кошмаром через те, що вона намагалася встановити свою ідентичність. У неї був біологічний батько, який жорстоко відкинув її, коли історія про його батьківство стала надбанням громадськості", - пояснив адвокат Боель в інтерв'ю телеканалу RTL. Монарх в догоду репутації своєї і королівської сім'ї відступив від людських правил. За словами адвоката, його клієнтка зважилася на судовий позов, щоб позбавити своїх дітей від тяжкості невирішеної ситуації, з якою довго жила сама.

Як заявив колишній адвокат Альберта II Ален Беренбом в інтерв'ю фламандському каналу VTM Nieuws, екс-монарх має намір (змушений) включити Боель у свій заповіт на рівних правах з іншими трьома дітьми. За деякими даними, щорічний дохід Альберта II становить близько одного мільйона євро.

У Бельгії в старовинному місті Arlon урочисто був відкритий пам'ятник Анні Київській Королеві Франції і дочці Великого Князя Київського Ярослава Мудрого.

Невелика бронзова скульптура - маленька дівчинка у віночку, юна княжна Анна, - скульптура авторства Костянтина Скритуцького є реплікою скульптури, встановленої в листопаді 2016 року у сквері Анни Київської на Львівській площі у Києві.

Пам'ятник подарований громадою Києва в рамках проекту "Шлях Королеви", що передбачає встановлення пам'ятників Анні Київській у ключових містах Європи на шляху до Франції.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі