Найближчими днями США проведуть "відверту розмову" з Китаєм з питань торгівлі, оскільки адміністрація президента Джо Байдена вважає, що азійський гігант не виконав свої зобов'язання за угодою, підписаною в січні 2020 року.
"Китай взяв на себе зобов'язання, спрямовані на благо деяких американських галузей промисловості, включаючи сільське господарство, і ми повинні забезпечити їх виконання", - заявила торговельна представниця США Кетрін Тай в понеділок, виступаючи в американському аналітичному центрі Центр стратегічних і міжнародних досліджень, передає AFP.
Вашингтон повинен оголосити про запуск "цільового процесу виключення мит" для звільнення від митних зборів, запроваджених попередньою адміністрацією Дональда Трампа на китайські товари на суму 370 млрд доларів на рік.
Каральні мита, запроваджені в помсту за торгову практику Китаю, вважаються в США "несправедливими" і критикуються багатьма компаніями.
На початку серпня деякі з найбільш впливових бізнес-груп США закликали адміністрацію Байдена знизити ці надбавки, вказавши, що американська промисловість стикається з "підвищеними витратами", оскільки мита оплачуються імпортерами.
Високопоставлений американський чиновник, виступаючи на умовах анонімності, заявив, що мита "залишаться на місці" на час процедури звільнення.
Байден попросив Тай провести всебічний огляд торгової стратегії США щодо Китаю і мит, ініційованих Трампом.
"Ми як і раніше відчуваємо серйозну заклопотаність з приводу державної та неринкової торговельної практики Китаю" яка не була врахована в угоді "першого етапу", досягнутому у 2019 році, щоб заспокоїти торговельну війну між двома економічними наддержавами, скаже Тай у своїй заяві в понеділок ввечері. "У міру того, як ми будемо домагатися виконання умов першого етапу, ми будемо підіймати ці ширші політичні проблеми з Пекіном".
Угода, підписана Трампом, зобов'язує Пекін збільшити закупівлі американського експорту, включаючи енергоносії, сільськогосподарську та промислову продукцію, на додаткові 200 мільярдів доларів до 2021 року.
За словами торгових аналітиків, до подолання цієї планки ще далеко.
Представник адміністрації Байдена не уточнив масштаби нестачі закупівель, але вказав, що Вашингтон незадоволений.
"Є деякі зобов'язання, які не були виконані, і ми вважаємо, що в цілому результати угоди були неоднозначними", - сказав чиновник, підкресливши при цьому, що мета США "не полягає в ескалації торгової напруженості".
Детальніше про торгову війну між двома наддержавами читайте в матеріалі Олексія Їжака "Холодна" війна з "гарячими" сутичками".
США, Велика Британія і Австралія створили новий союз в сфері безпеки - AUKUS. Рішення трьох країн є системним і викликано в тому числі прагненням протистояти зростаючому політичному, економічному і військовому впливу КНР. Практична ж співпраця «трійки» почалася з відмови Австралії від великої закупівлі французьких підводних човнів на користь американських атомних підводних човнів, що призвело до відкликання Парижем своїх послів з Вашингтона і Канберри.
Про те, які наслідки для Індо-Тихоокеанського регіону матиме створення нового тристороннього оборонного союзу - розмірковує Віктор Константинову статті «Три лицарі проти китайського дракона».