Адміністрація президента США Джо Байдена працює із законодавцями в Конгресі, щоб посилити тиск на Росію та оминути негативні наслідки, якими обернулося б її внесення до списку країн-спонсорів тероризму, повідомив державний секретар Ентоні Блінкен.
Журналіст CNN Джейк Таппер запитав Блінкена, чому адміністрація Байдена не внесла РФ до цього списку, попри заклики конгресменів. На що Блінкен відповів:
«Ми постійно вивчаємо, які заходи можемо вжити, щоб посилити тиск. Ми зараз працюємо з Конгресом над нормами, які допоможуть з деякими суперечливими моментами, пов'язаними з використанням визначення «країна- спонсор тероризму», що мало б небажані наслідки. Ми працюємо із Конгресом над розробкою шляху для досягнення тієї ж мети».
Зараз статус держави-спонсора тероризму у США мають лише Куба, Іран, КНДР і Сирія, а щодо включення до списку Росії тривають затяті суперечки.
Противники такого кроку вважають, що цей статус не матиме практичного значення, оскільки проти РФ уже введено суворі санкції. Натомість може нашкодити спрямувати заморожені російські активи на допомогу Україні та зірвати зернову угоду.
6 вересня Джо Байден заявив, що США ухвалили остаточне рішення не включати Росію до списку держав-спонсорів тероризму.
Чи повинна Україна добиватися на міжнародному рівні визнання Росії державою-терористом? А може, краще — державою-спонсором тероризму? Яка різниця між цими термінами, і, взагалі, чи варто Україні витрачати сили й час на цей напрям боротьби з РФ? Читайте у статті Гюндуза Мамедова «Як нам правильно покарати Росію».