Twitter відмовився співпрацювати з турецькою владою у пошуку авторів провокаційних повідомлень

Поділитися
Twitter відмовився співпрацювати з турецькою владою у пошуку авторів провокаційних повідомлень Twitter відіграв важливу роль у зростанні масштабів заворушень і протестів у Туреччині
Для протестувальників Twitter виправдав себе як найефективніший інструмент комунікації. Через блог надсилалися повідомлення про доступних у даний момент адвокатів поблизу управління безпеки, куди доставляли затриманих.

Керівник сервісу Twitter відмовився надати турецькій владі дані на користувачів, яких Анкара вважає провокаторами заворушень. Як повідомляє місцева преса, контакти з цією соцмережею курирує особисто міністр транспорту, мореплавства та комунікацій Біналі Йилдирим.

"Наші співробітники провели переговори з цього приводу з власниками соцмереж. Частково вони виявилися позитивними, але, на жаль, Twitter не пішов нам назустріч", - сказав міністр. Керівники Facebook, в свою чергу, заявили, що не передавали турецькій владі ніяких персональних даних своїх користувачів. Однак вони готові вислухати представників турецької влади, хоча задовольнити їхні вимоги згодні тільки при наявності чітких законних підстав для цього.

Twitter офіційно юридично не присутній на турецькому ринку електронних послуг та сервісів, у зв'язку з чим, у принципі, може взагалі не контактувати з владою. Йилдирим у зв'язку з цим закликав керівництво мікроблогів відкрити у Туреччині офіційне представництво і "включитися у місцеве законодавство". "Якщо ви ведете діяльність у цій країні, то повинні сприяти правосуддю. Так йде справа у всіх країнах. Злочин, вчинений у реальному житті або в електронній сфері, є злочином. Twitter міг би відкрити у нас свій офіс, інакше так далі тривати не може", - сказав міністр.

Голова ради директорів Twitter Дік Костоло, говорячи про очолюваний ним сервіс, вказав, що "привабливість такого відкритого громадського майданчику в тому, що вона забезпечує повний доступ до того, що думають і бачать люди". "Ви можете використовувати цей сервіс для вираження своїх переконань. Цим і займався народ Туреччини і люди в інших місцях, реагували на події. Для цього і створений Twitter", - сказав він.

Оскільки цей сервіс мікроблогів не має ніяких юридичних зобов'язань за турецьким законодавством, він не надає владі дані технічного характеру, завдяки яким можна було б обмежити його діяльність в Туреччині. На даний момент єдиним ефективним засобом обмеження доступу до Twitter з Туреччини є повне відключення країни від всесвітньої мережі Інтернет. Будь-які інші шляхи блокування не в змозі припинити масовий характер користування сервісом.

Для протестувальників Twitter виправдав себе як найефективніший інструмент комунікації. Через блог надсилалися повідомлення про доступних в даний момент адвокатів поблизу управління безпеки, куди доставляли затриманих. Оперативно оновлювалися дані про ситуацію і маршрути проходження поліції, повідомлялися адреси квартир, де лежать поранені маніфестанти, і список необхідних їм ліків.

Серед повідомлень була велика кількість закликів брати участь в антиурядових акціях, йти на барикади. Враховуючи те, що ці повідомлення протягом декількох хвилин розсилалися аудиторії у кілька сотень тисяч людей, Twitter зіграв найважливішу роль у зростанні масштабів заворушень і протестів у Туреччині. Влада ж виявилася беззахисною перед цим видом обміну інформацією. В уряді визнали, що Twitter, по суті, став головним винуватцем розростання заворушень і основним інформаційним знаряддям протестувальників. !zn

Читайте також:

Турецька поліція запідозрила учасників антиурядових мітингів у тероризмі

Ердоган проголосив перемогу над демонстрантами

Турецька поліція витратила на демонстрантів всі запаси сльозогінного газу

Тайіп Ердоган проти TWITTER'А A

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі