Голова Європейської Ради Дональд Туск у понеділок, 15 лютого, заявив про ризик розпаду ЄС, передає "РБК-Україна" з посиланням на AFP.
Туск відвідав ряд європейських столиць і, спілкуючись з лідерами держав, закликав їх не допустити можливого виходу Великобританії з ЄС.
"Це дуже важливий момент. Ми повинні вислухати аргументи інших з більшою повагою, ніж наші власні аргументи", - сказав Туск, заявивши про готовність проявити гнучкість у низці питань, які турбують Лондон.
Голова Євроради підкреслив, що на карту поставлено майбутнє ЄС.
Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон хоче провести референдум про членство Великобританії в ЄС до кінця 2017 року. Деякі джерела вважають, що дана ініціатива спрямована на те, щоб змусити країни ЄС рахуватися з новим урядом Великобританії. Ця ініціатива також дає Кемерону можливість бути більш рішучим у переговорах з ЄС щодо повторного призначення Девіда Лідінгтона на пост міністра у справах Європи у Міністерстві закордонних справ та у справах Співдружності, який перебуває на цій посаді з 2010 року.
Ключовими питаннями для британського уряду у відносинах з Брюсселем є соціальні гарантії для внутрішньоєвропейських мігрантів, збереження фунта як національної валюти в Королівстві, дотримання принципів вільного ринку та збереження національного суверенітету. І керівництво ЄС готове піти на певні поступки Лондону, пише Юлія Загоруйко в своєму матеріалі для ZN.UA.
Детальніше про інтереси Лондона, Брюсселя та Вашингтона в ситуації, що склалася, настроях британського суспільства та переговорах про умови збереження Великобританією членства в ЄС читайте в статті Юлії Загоруйко Чи покине Британія Євросоюз? у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".