Голова Європейської Ради Дональд Туск заявив, що він побачив перші ознаки того, що країни Євросоюзу готові подолати розбіжності і досягти компромісу в питанні вирішення міграційної кризи, передає Reuters.
"Дозвольте мені завершити на мажорній ноті. Вперше з початку міграційної кризи, я бачу ознаки того, що виникає європейський консенсус. Це консенсус навколо всеосяжної стратегії, яка, якщо лояльно її реалізувати, може допомогти зупинити потоки і подолати кризові явища", - йдеться у листі-запрошенні Туска на саміт ЄС-Туреччина, який пройде 7 березня.
Туск очікує, що на саміті 7 березня країни ЄС узгодять інструменти, які необхідні для усунення гуманітарних наслідків для біженців.
Раніше президент Європейської Ради зазначав, що не вбачає "альтернативи комплексному європейську плану" у вирішенні кризи з біженцями.
Наразі в Греції перебувають понад 25 тисяч мігрантів. Через посилення прикордонного контролю між Грецією і Македонією більше 10 тисяч мігрантів залишаються в очікуванні. У неділю 28 лютого канцлер Німеччини Ангела Меркель наголошувала на тому, що Європа потребує спільного плану дій ізасудила закриття Македонією пропускних пунктів на кордоні з Грецією.
3 березня на півночі Греції біженці блокували залізницю. Протестувальники завадили рухові вантажного поїзда. За минулу добу в районі Ідомені більше 500 сирійців та іракців змогли перетнути кордон.
29 лютого мігранти прорвали металеві ворота й огорожі з колючого дроту на грецько-македонському кордоні. Македонська поліція застосувала проти натовпу сльозогінний газ.