Туск підтримує вступ незалежної Шотландії до ЄС, Лондон обурений

Поділитися
Туск підтримує вступ незалежної Шотландії до ЄС, Лондон обурений За словами Туска, Брюссель відчуває «емпатію» до бажання Шотландії стати членом ЄС
Шотландія не отримає членство в Євросоюзі автоматично.

Колишній президент Європейської ради Дональд Туск вважає можливим приєднання Шотландії до ЄС після виходу зі складу Сполученого Королівства. У коментарі BBC Туск наголосив, що Брюссель відчуває "емпатію" до такої перспективи.

Голова уряду Шотландії Нікола Стержен підкреслила: шотландці прагнуть повного членства в Євросоюзі. Однак на автоматичне членство в Євросоюзі Шотландії годі сподіватись, вважає Дональд Туск.

"Я хочу зупинитися, щоб не сказати щось занадто прямо… Слід поважати внутрішні дебати у Великій Британії", - сказав він. І додав, що Шотландія не буде прийнята в ЄС автоматично.

За словами Туска, він почувається "дуже по-шотландському, надто після Brexit". Підкресливши рівень підтримки в ЄС щодо вступу до союзу незалежної Шотландії, він сказав: "Емоційно я не сумніваюся, що всі будуть в захваті тут, в Брюсселі, і в цілому в Європі. Якщо ви запитаєте мене про наші емоції, я думаю, що це завжди емпатія".

Однак формальностей і угод слід дотримуватись, нагадав євродипломат.

Слова Дональда Туска викликали обурення в офіційного Лондона. Міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб назвав їх "неєвропейськими і досить безвідповідальними".

На його думку, такі коментарі можуть сприяти "сепаратистським тенденціям" в Іспанії, Італії і Франції, пише "Європейська правда".

"Я не впевнений, що європейські лідери, не кажучи вже про Велику Британію, насправді вітають такі висловлювання", - сказав він.

Нагадаємо, перший референдум про незалежність Шотландії від Великої Британії відбувся у 2014 році, тоді 55% шотландців виступили проти такого кроку. Однак упродовж наступних років спостерігалося зростання підтримки ідеї незалежності на тлі Brexit. Так, 23 червня 2016 року 62% шотландців висловилися за подальше членство в Євросоюзі.

Опівночі 31 січня за центральноєвропейським часом Велика Британія офіційно вийшла зі складу Європейського Союзу та набула статусу "третьої країни".

Із 1 лютого розпочався перехідний період, необхідний для того, щоб у громадян і підприємств країни був час на адаптацію до нових умов. Протягом перехідного періоду Велика Британія продовжить застосовувати закони ЄС, але більше не буде представлена в інститутах Європейського Союзу.

Докладніше про вихід Британії з ЄС читайте у статті Олексія Коваля "Brexit: піти гідно".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі