Вже сьогодні, 31 січня, Велика Британія офіційно покине склад Європейського Союзу. Угода про вихід набуде чинності 31 січня опівночі за центральноєвропейським часом, повідомляє пресслужба Ради ЄС.
"З цього часу Велика Британія більше не буде державою - членом ЄС і буде вважатися третьою країною. Угода про вихід забезпечує впорядкований вихід Великоъ Британії з Союзу. Вона охоплює права громадян, фінансовий розрахунок, перехідний період, протоколи з Ірландії/Північної Ірландії, Кіпру і Гыбралтару, управління та інші питання поділу", – йдеться в повідомленні.
Із завтрашнього дня, 1 лютого, розпочнеться перехідний період, необхідний для того, щоб у громадян і підприємств країни був час на адаптацію до нових умов. Протягом перехідного періоду Велика Британія продовжить застосовувати закони ЄС, але більше не буде представлена в інститутах Європейського союзу.
Наголошується, що перехідний період може бути продовжено лише один раз на період до одного або двох років, якщо обидві сторони погодяться на це до 1 липня 2020 року.
За словами прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, вихід з ЄС для країни – це "момент справжнього національного оновлення і змін".
"Зворотний відлік увімкнено", - написала пресслужба Джонсона в Twitter.
Tomorrow at 11pm the UK will leave the EU. The countdown is on. pic.twitter.com/vt4OUbpy61
- UK Prime Minister (@10DowningStreet) January 30, 2020
12 грудня у Великій Британії пройшли дострокові парламентські вибори. Згідно з результатами підрахунків, переможцем парламентських виборів стала Консервативна партія на чолі з прем'єр-міністром Борисом Джонсоном. Так, у Палаті громад (нижній палаті парламенту) консерватори отримали 365 місць з 650. Це означає, що консерватори самостійно зможуть сформувати більшість у парламенті і матимуть достатньо голосів для ухвалення необхідних рішень.
Нагадаємо, 22 жовтня Палата громад британського парламенту підтримала новий законопроект щодо Brexit, заснований на угоді про Brexit, досягнутої урядом з представниками ЄС минулого тижня.
У вересні британські депутати прийняли закон, який блокує вихід з Європейського союзу без угоди з Брюсселем 31 жовтня і змушує прем'єр-міністра країни просити про відстрочку Brexit.
Королева Великої Британії Єлизавета II підписала затверджену парламентом угода про вихід Британії з Європейського союзу в четвер, 23 січня.
Конституційний комітет Європейського Парламенту більшістю голосів підтримав ратифікацію Угоди про вихід Великої Британії з Європейського Союзу. Своїм рішенням від 23 січня комітет рекомендував Європарламенту ратифікувати угоду на пленарній сесії в найближчу середу, 29 січня.
Більше про проблеми і ризики Brexit читайте в статті Віктора Константинова для DT.UA "Ендшпіль".