Турецька влада вирішила відмовитися від продовження переговорів з Китаєм та іншими країнами щодо закупівлі систем ПРО і повністю анулювати тендер на їх закупівлю, передає Reuters з посиланням на канцелярію прем'єра країни. Результати тендеру на 3,4 млрд доларів, перемогу в якому здобув Китай, розчарували США і викликали критику партнерів по НАТО. За даними агентства, тепер Туреччина вирішила розробляти систему самостійно.
Офіс прем'єра Ахмета Давутоглу повідомив, що рішення було підписано в середині тижня. Чинності воно набуде тільки після резолюцій прем'єр-міністра, голови міноборони і начальника генштабу. Очікується, що це відбудеться протягом наступного тижня.
Причиною скасування тендеру називають переговори з конкретних умов угоди з Китаєм, що застопорилися. Відзначається, що Пекін не задовольнив запити Анкари в частині передачі технологій даних систем ПРО. Союзники Туреччини з НАТО у зв'язку з перемогою Китаю виявляли занепокоєність у зв'язку з використанням його технологій.
Остаточне рішення по тендеру відкладалося вже п'ять разів у зв'язку з тим, що у сторін були неврегульовані питання саме з приводу трансферу технологій.
У вересні 2013 року Секретаріат оборонної промисловості Туреччини прийняв рішення продовжувати предметні переговори з китайським виробником ЗРК FD-2000 (HQ-9). При цьому був утворений шорт-лист, в якому перше місце посіла КНР, друге - США з комплексом Patriot, а на третьому місці опинилася система SAMP/T виробництва італійсько-французького концерну Eurosam. В тендері також брав участь російський комплекс "Антей-2500", але за підсумками оцінки пропозицій він опинився поза торгів.
Анкара вказала, що у разі закупівлі китайських систем ПРО, вони не будуть інтегруватися до системи альянсу.