Слідом за зенітно-ракетними комплексами С-400 "Тріумф", які придбала Туреччина, в Анкарі вивчають можливість придбання російських винищувачів Су-35, які Туреччина вважає прийнятними для переозброєння своїх військово-повітряних сил після припинення членства в американській програмі винищувачів F-35, пише турецьке видання Yeni Safak.
Згідно з інформацією видання, отриманої від власних джерел, до міноборони Туреччини звернулися військові чини, відповідальні за переозброєння турецьких ВПС з проханням розглянути пропозицію Росії про придбання Су-35. У разі, якщо міноборони схвалить цю пропозицію, почнуться офіційні переговори Туреччини з "Рособоронекспортом".
У липні 2019 року глава російської державної корпорації "Ростех" Сергій Чемезов заявив про готовність Росії продавати Туреччині багатоцільові винищувачі Су-35, якщо "турецькі колеги виявлять бажання".
29 грудня 2017 року Туреччина і РФ підписали кредитну угоду в межах угоди про постачання зенітно-ракетних комплексів С-400. Це перша країна НАТО, яка купує російську систему протиповітряної оборони. Сам контракт на поставку комплексів був укладений у вересні.
22 травня американський телеканал CNBC з посиланням на власні джерела повідомив, що США дали Туреччині два тижні на відмову від придбання ЗРК С-400 у Росії, пригрозивши виключити Анкару з програми F-35.
29 травня стало відомо, що США можуть запровадити санкції проти Туреччини у рамках закону CAATSA і виключити її із програми F-35 у разі придбання Анкарою російських ракетних комплексів протиповітряної оборони С-400 "Тріумф".
7 червня США прийняли рішення більше не приймати пілотів військово-повітряних сил Туреччини на програму навчання навичок пілотування винищувачів п'ятого покоління F-35. Пізніше було зупинено навчання і тих турецьких пілотів та спеціалістів, що вже проходили його на авіабазі Люк ВПС США.
28 червня Сенат США офіційно заборонив будь-яке виділення бюджетних коштів на передачу Туреччині F-35, супутнього обладнання та пов'язаної з літаком інтелектуальної власності до тих пір, поки міністр оборони США і державний секретар не підтвердять, що Туреччина відмовилася від російських С-400 і надійно гарантувала відмову від їхнього придбання у майбутньому.
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зі свого боку заявив, що у разі виключення Туреччини з програми оснащення військово-повітряних сил країн-союзників США новітніми багатоцільовими винищувачами п'ятого покоління F-35, Анкара подасть на Вашингтон позов у міжнародний арбітраж з метою повернути ті $ 1,25 млрд, які вже були сплачені за винищувачі.