За словами Чавушоглу затвердження США про прийнятність співпраці з PYD (сирійське крило терористичної PKK – ред.) на тлі спроб режиму Башара Асада захопити контрольований терористами ДАЄШ місто Ракка – не витримують критики. "Співпрацювати з одного терористичною організацією в боротьбі з іншого – помилково і нелюдяно", - підкреслив він.
За словами глави турецької дипломатії, справжньою метою PYD є розчленування Сирії. "Майбутні сценарії Сирії вельми туманні з фактором PYD. Ми попереджали Вашингтон. Однак і Росія і США бачать в PYD – партнера і підтримують цю організацію. Саме це і неприпустимо з точки зору Туреччини", - сказав Чавушоглу.
Коментуючи слова президента Росії Володимира Путіна про готовність поліпшити відносини з Туреччиною, Чавушоглу сказав: "Путін заявляє, що очікує від турецької сторони кроку в даному питанні. Ми також пропонуємо створити спільну робочу групу, де обговорювалася майбутні кроки сторін", - зазначив турецький міністр.
як приклад, міністр привернув увагу до кроків Ізраїлю та Туреччини щодо нормалізації двосторонніх відносин.
Чавушоглу також повідомляв, Туреччина заявила про готовність до спільних з США операціями в Сирії, але без участі курдів. Одночасно Чавушоглу виступив за те, щоб Туреччина, США, а також їхні союзники по НАТО, зокрема, Франція, Великобританія і Німеччина, долучилися до підтримки помірної сирійської опозиції, яка виступає проти сирійської влади.
Раніше президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Росія не зрозуміла Туреччини, через що втратила її як друга.
Відносини між Москвою та Анкарою почали погіршуватися після вступу Росії у війну в Сирії для підтримки режиму президента Башара аль-Асада, проти якого виступає Туреччина, і ударів російської авіації по територіях, де живуть сирійські Тюркмен. Хоча Росія заявила, що має на меті об'єкти "Ісламської держави" в Сирії, насправді більшість цих ударів спрямована проти інших супротивників Асада, зокрема, і проти помірної опозиції, має підтримку Заходу і арабського світу.
Відносини між країнами ще більш "охололи" після інциденту з російським військовим літаком Су-2. Так, 24 листопада на турецько-сирійському кордоні був збитий російський Су-24. Обидва
З російської сторони після інциденту були заборонені туристичні поїздки в Туреччину, МЗС повідомив про найближче скасування безвізового режиму, а військові припинили всі контакти. Всередині Росії проблеми почалися у постачальників турецьких товарів,
У теж час, президент і прем'єр-міністр Туреччини неодноразово піддавали критиці втручання Росії в сирійський конфлікт і звинувачували ВКС РФ бомбардування цивільних об'єктів і вбивствах мирних жителів.