Надзвичайний стан, запроваджений у Туреччині в 2016 році після невдалої спроби військового перевороту, планують скасувати в середу, 18 липня. Про це заявив журналістам прес-секретар президента Туреччини Ібрагім Калин після першого засідання нового уряду країни, повідомляє агентство Anadolu.
"Якщо ми зіткнемося з екстраординарною загрозою, то надзвичайний стан може бути оголошено знову" – заявив Калин.
НС строком на три місяці було вперше запроваджено в Туреччині 21 липня 2016 року незабаром після запобігання спробі військового перевороту в країні. У квітні 2018 року Туреччина всьоме продовжила режим надзвичайного стану.
Спроба військового перевороту сталася у Туреччині в ніч з 15 на 16 липня 2016 року, однак завершилася повним провалом – загинули щонайменше 250 осіб. Кількість поранених оцінюється у 2200 осіб. Основні події розгорталися в двох найбільших містах країни - Стамбулі та Анкарі.
Після придушення заколоту в Туреччині було оголошено надзвичайний стан. Разом із безпосередніми учасниками путчу були заарештовані понад 50 тисяч держслужбовців, включно з військовими, суддями, викладачами університетів. Близько 150 тисяч людей залишилися без роботи через підозри у зв'язках із повстанцями.
У спробі перевороту Анкара звинувачує рух проповідника Фетхуллаха Гюлена, який мешкає у США. Влада вимагає екстрадувати Гюлена зі Сполучених Штатів, де він живе з 1999 року. Сам Гюлен наполягає на тому, що не має відношення до спроби перевороту. Проповідник пообіцяв повернутися до Туреччини у тому випадку, якщо його вину буде доведено.