Туреччина, ймовірно, готує вторгнення у Сирію – WSJ

Поділитися
Анкара готується до нового протистояння із курдами.

Туреччина нарощує сили вздовж кордону з Сирією, що може вказувати на підготовку до широкомасштабного вторгнення на територію, яку контролюють сирійські курди, яких підтримує Америка, пише The Wall Street Journal із посиланням на високопоставлених чиновників США.

Сили включають бійців ополчення, турецьких командос і артилерію у великій кількості, які зосереджені поблизу міста Айн-ель-Араб із курдським населенням на північному кордоні з Туреччиною, повідомили офіційні особи. Один і американських чиновників додав, що турецька транскордонна операція може бути неминучою.

Нарощування військ почалося після падіння режиму Башара Асада та схоже  на дії турецьких військових перед вторгненням у північно-східну Сирію у 2019 році.

Офіційний представник цивільної адміністрації сирійських курдів Ільхам Ахмед надіслав листа новообраному президенту США Дональду Трампу, у якому заявив, що військова операція Туреччини виглядає все більш ймовірною та  закликав його тиснути на президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, щоб той не відправляв війська через кордон.

За словами Ахмеда, метою Туреччини є «встановити фактичний контроль над нашою землею до того, як ви вступите на посаду, змусивши вас вступати з ними як з правителями нашої території». За його словами, «якщо Туреччина продовжить своє вторгнення, наслідки будуть катастрофічними».

Загроза з боку Туреччини поставила очолювані курдами Сирійські демократичні сили, які об’єдналися з військами США на північному сході Сирії для протистояння із залишками Ісламської держави, у вразливе становище. Минулого тижня державний секретар  Ентоні Блінкен  відвідав Туреччину, щоб обговорити з Ердоганом майбутнє Сирії та отримати гарантії того, що Анкара згорне операції проти курдських силовиків. Але переговори про припинення вогню між сирійськими курдами та підтримуваними Туреччиною повстанцями в регіоні провалилися навіть попри підтримку США. Зараз Сирійські демократичні сили заявляють про «значне нарощування військових сил» на схід і захід від міста.

Усунення Башара Асада повстанцями на чолі з Хаят Тахрір аш-Шам, які раніше були пов’язані з Аль-Каїдою, залишило майбутнє країни в стані невизначеності та поновило бойові дії між сирійськими курдами та повстанськими групами, яких підтримує Туреччина.

Турки активізували свої операції проти СДС, яких вони вважають наступниками  забороненої Робітничої партії Курдистану. Ільхам Ахмед попередив Трампа, що ймовірне турецьке вторгнення призведе до переміщення понад 200 000 курдських цивільних осіб лише в Кобане (інша назва містаАйн-ель-Араб), а також багатьох християнських громад.

Хоча Трамп не матиме повноважень до 20 січня, Ахмед закликав новообраного президента використати свій «унікальний підхід до дипломатії», щоб переконати Ердогана припинити будь-яку заплановану операцію. Він згадав попередню зустріч із Трампом, нагадавши йому, що тодішній президент пообіцяв, що «Сполучені Штати не покинуть курдів».

Під час свого першого терміну Трамп частково вивів американські війська з північного сходу Сирії, створивши умови для широкомасштабного турецького вторгнення, яке вбило та виселило сотні тисяч сирійців. Адміністрація Трампа зрештою допомогла домовитися про припинення вогню в обмін на те, що курди поступилися туркам кілометрами прикордонної території.

Як писали ЗМІ, сирійські повстанці влітку повідомили Туреччину про плани розпочати масштабний наступ проти режиму Башара Асада та отримали мовчазне схвалення цих дій, хоча Анкара офіційно відмовилася від підтримки наступу.

Водночас на півдні Срії Ізраїль почав військову операцію та зайняв спірні території на кордоні між країнами. Зокрема, ізраїльський прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу заявив, що Голанські висоти – це назавжди невід’ємна частина Ізраїлю. Він вважає, що важливість контролю над Голанськими висотами з боку Ізраїля сьогодні "розуміють всі".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі