Підтримувана Іраном “Хезболла” втратила маршрут постачання зброї через Сирію

Поділитися
Підтримувана Іраном “Хезболла” втратила маршрут постачання зброї через Сирію © EPA/ WAEL HAMZEH
Відсутність доступу до сирійської території — удар для Тегерана, який використовував Сирію для надання підтримки своїм маріонеткам у регіоні.

Лідер ліванського бойового угруповання “Хезболла” визнав, що сирійські повстанці, які повалили режим Башара Асада, “відрізали” шлях постачання військових вантажів групи через Сирію. Це завдало удару по “Хезболлі” та покровителю угруповання — Ірану, повідомляє NYT.

До падіння режиму Асада сирійський уряд надавав Ірану сухопутний коридор для постачання зброї та інших засобів для “Хезболли” в Лівані, що посилювало вплив бойовиків та Тегерана як їхнього головного спонсора.

“На цьому етапі “Хезболла” втратила маршрут постачання через Сирію, але це невелика деталь, яка може змінитися з часом”, - заявив лідер “Хезболли” Наїм Кассем у телевізійному виступі в суботу, 14 грудня.

Він додав, що угруповання, яке нещодавно погодилося на припинення вогню з Ізраїлем після місяців війни, буде шукати альтернативні способи поставок або подивиться, чи можна відновити сирійський маршрут за “нового режиму”.

Він не згадав про коаліцію повстанських сил, яка минулими вихідними увірвалася до Дамаска, або про самого Асада, який роками покладався на допомогу “Хезболли” та Ірану в громадянській війні.

Втрата маршруту постачання через Сирію стала черговою невдачею для “Хезболли” на тлі конфлікту з Ізраїлем і кількох місяців бойових дій. Кассем очолив угруповання в жовтні, через місяць після того, як попередній лідер Хасан Насралла був убитий.

Відсутність доступу до сирійської території є ударом і для Ірану, який протягом тривалого часу підтримував Асада, використовуючи Сирію для надання підтримки своїм маріонеткам у регіоні, в тому числі “Хезболлі” в Лівані, хуситам у Ємені та бойовикам в Іраку.

Хезболла та Іран втрутилися в 13-річну громадянську війну в Сирії, щоб підтримати війська Асада, але, виснажені останнім роком конфлікту з Ізраїлем, не змогли або не захотіли стати на захист режиму сирійського диктатора, коли цього місяця повстанці увійшли в Дамаск. Росія, ще один союзник Асада, наразі зосереджена на війні проти України.

Кассем заявив, що він сподівається на співпрацю між народами й урядами Лівану і Сирії — позиціонуючи “Хезболлу” як відкриту до співпраці з новим сирійським урядом.

Водночас лідер “Хезболли” висловив стурбованість тим, що новий уряд у Дамаску може нормалізувати відносини з Ізраїлем після десятиліть ворожнечі за часів Асада.

Про те, які зміни для геополітичної ситуації спричинить падіння режиму Асада в Сирії у статті “Падіння режиму Асада може масштабно вплинути на Україну. Як саме?” писав член експертної ради Центру громадянських свобод В'ячеслав Ліхачов.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі