Туреччина і Азербайджан заперечують факт збитого вірменського військового літака

Поділитися
Туреччина і Азербайджан заперечують факт збитого вірменського військового літака LIGA.net
Туреччина і Азербайджан у вівторок спростували заяву Вірменії про те, що турецький винищувач F-16 збив вірменський військовий літак.

Туреччина і Азербайджан у вівторок спростували заяву Вірменії про те, що турецький винищувач F-16 збив вірменський військовий літак.

Прес-секретар міністерства оборони Вірменії Шушан Степанян заявила, що вірменський бойовий літак Су-25 був збитий - а його пілот загинув - під час зіткнень над регіоном Нагірного Карабаху.

Головний помічник президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана з питань преси Фахреттін Алтун назвав це твердження «абсолютно неправильним».

«Вірменія повинна піти з територій, що знаходяться під її окупацією, замість того, щоб вдаватися до дешевих пропагандистських хитрощів», - сказав Алтун, передає AFP.

Офіційний представник міністерства оборони Азербайджану Вагіф Дьяргахли також назвав цю заяву «черговою брехнею вірменської пропаганди».

Раніше на цьому тижні Вірменія також звинуватила Туреччину у відправці найманців для підтримки азербайджанських сил в етнічно вірменському регіоні. Туреччина офіційно це заперечує.

Але Алтун написав у Твіттері раніше у вівторок перед дебатами Ради Безпеки ООН по кризі, що Туреччина «повністю прихильна» того, щоб допомогти Азербайджану «повернути свої окуповані землі».

«Туреччина буде повністю віддана тому, щоб допомогти Азербайджану повернути свої окуповані землі і захистити свої права та інтереси згідно з міжнародним правом», - написав у Твіттері Фахреттін Алтун, додавши, що Туреччина сподівається, що зустріч в ООН «закладе міцну основу для вирішення».

Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетному обстрілі житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Подальший розвиток ситуації багато в чому залежить від того, яку позицію займатимуть у війні за Нагірний Карабах Москва і Анкара. Туреччина всіляко підтримує Азербайджан. Але виглядає вкрай малоймовірним, що Анкара відкрито втрутиться в збройний конфлікт на боці Азербайджану.

А ось яку позицію займатиме Москва, яка озброює як Єреван, так і Баку? Російський МЗС закликає до переговорів. Але Кремль уже довгі роки проводить в регіоні політику «розділяй і володарюй», що підсилює його позиції на Південному Кавказі. «Розморожування» ж нагірно-карабаського конфлікту дозволяє росіянам досягти ряду стратегічних цілей. По-перше, перерізати нафтові і газові комунікації через Південний Кавказ, за якими азербайджанські енергоносії потрапляють на європейський ринок. По-друге, продемонструвати Китаю, що найбільш оптимальним маршрутом розгалуженого проекту «Один пояс - один шлях», є російська гілка, а не Південнокавказька.

Баку почав наступ в Нагірному Карабаху, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабаху, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі