Анкара готова підтримати Азербайджан на полі бою – у Кремлі закликали "не підливати масла у вогонь"

Поділитися
Анкара готова підтримати Азербайджан на полі бою – у Кремлі закликали Загострення в регіоні триває вже майже дві доби © Википедия
"Ми хочемо повністю вирішити цю проблему". 

Туреччина готова надати Азербайджану військову допомогу у конфлікті в Нагірному Карабаху. Про це заявив очільник турецького МЗС Мевлют Чавушоглу, повідомляє "Анадолу", яке цитує НВ.

За його словами, офіційна Анкара готова підтримати Баку не лише на полі бою, але й за столом переговорів. 

«Туреччина повністю підтримує Азербайджан. Ми підтримаємо Азербайджан як на полі, так і за столом переговорів. Ми хочемо повністю вирішити цю проблему», — заявив Чавушоглу.

Він впевнений, що єдина могливість врегулювати конфлікт на території Нагірного Карабаху - вивести звідти вірменські війська.

Дмитро Пєсков, прессекретар президента Росії, після заяви турецького МЗС закликав країну "не підливати масла у вогонь". Про це повідомляє "Медуза".

 

Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетному обстрілі житлових кварталів у регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Подальший розвиток ситуації багато в чому залежить від того, яку позицію займатимуть у війні за Нагірний Карабах Москва і Анкара. Туреччина всіляко підтримує Азербайджан. Але виглядає вкрай малоймовірним, що Анкара відкрито втрутиться в збройний конфлікт на боці Азербайджану.

А ось яку позицію займатиме Москва, яка озброювала як Єреван, так і Баку? Російське МЗС закликає до переговорів. Але Кремль уже довгі роки проводить в регіоні політику «розділяй і володарюй», що підсилює його позиції на Південному Кавказі. «Розморожування» ж нагірно-карабаського конфлікту дозволяє росіянам досягти ряду стратегічних цілей. По-перше, перерізати нафтові і газові комунікації через Південний Кавказ, за ​​якими азербайджанські енергоносії потрапляють на європейський ринок. По-друге, продемонструвати Китаю, що найбільш оптимальним маршрутом розгалуженого проекту «Один пояс - один шлях», є російська гілка, а не південнокавказька.

Баку почало наступ в Нагірному Карабасі, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабасі, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі