Туреччина хоче звернутися до Сполученим Штатам на спільних переговорах з проханням про передачу їй або знищення американських військових баз в Сирії після виведення контингенту для того, щоб вони не потрапили в руки курдських збройних формувань, пише турецька газета Hurriyet.
Курдські "Сирійські демократичні сили" були ключовим партнером Міжнародної коаліції на чолі з США в боротьбі проти бойовиків ІДІЛ в Сирії. Курдські "Загони народної самооборони" прямо пов'язані з "Робочою партією Курдистану", яку турецька влада оголосили терористичною організацією в країні і борються проти неї вже кілька десятків років.
Переговори між США і Туреччиною має провести в Анкарі радник президента Трампа з національної безпеки Джон Болтон. Крім Болтона до складу американської делегації входить також голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Джозеф Данфорд, який є головним військовим радником президента США і глави Пентагону.
Як повідомлялося, 19 грудня Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ з Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти угруповання "Ісламська держава". За даними американських ЗМІ, Пентагон намагався відрадити президента Дональда Трампа від цього кроку.
На тлі рішення Трампа про виведення військ з Сирії міністр оборони США Джеймс Меттіс оголосив про свою відставку. З 1 січня обов'язки міністра оборони виконує заступник голови Пентагону Патрік Шанахан.
Британія, Франція, Німеччина і Данія – ключові союзники США в коаліції проти "Ісламської держави" - розкритикували рішення Трампа, вказавши на небезпеку реорганізації терористичних осередків у Сирії. Голова МЗС Данії Андерс Самуельсен закликав ЄС скоординувати дії, щоб переконати Вашингтон.
Президент Росії Володимир Путін назвав рішення Трампа про виведення військ з Сирії "правильним", а Туреччина перекинула додаткові війська на сирійський кордон.
Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину".