Експерти з кібербезпеки повідомили, що агенти російської розвідки найвірогідніше стоять за зламом комп'ютерної мережі Демократичного національного комітету так само, як і за передачу 20 тисяч електронних листів "промосковському сайту WekiLeaks".
Про це в редакційній статті пише Washington Post. Підбірка листів з'явилася в мережі в п'ятницю, якраз вчасно, щоб створити напругу між прихильниками Гіларі Клінтон і Берні Сандерса перед їхньою зустріччю в Філадельфії. Ні для кого не стало сюрпризом, що лідери Демократичного національного комітету в листах виступали проти спроб соціаліста Сандерса очолити партію.
Однак Деббі Вассерман Шульц довелося публічно оголосити про відмову від високої посади в комітеті, на що, вірогідно Росія і сподівалася. Адже це стало ударом по кампанії Клінтон.
"Режим Путіна вже намагався втручатися у внутрішню політику цілої низки країн в Європі: від України і Молдови до Італії і Франції. Однак спроби змінити хід президентської кампанії в США безпрецедентні", - йдеться в статті.
Видання зауважує, що таке втручання може бути відображенням агресивної політики, якої Путін почав дотримуватися з 2012 року, коли втретє став президентом Росії. Також вірогідно те, що Москва дійсно розраховує змінити геополітичну ситуацію в світі, якщо президентом США стане Дональд Трамп.
Потенційні вигоди, які пропонує Трамп Путину дуже чітко і часто були озвучені самим мільярдером. Набільш бажана з них - це знищення НАТО, оскільки Трамп називав альянс застарілим. Путін мріє про відновлення панування над "осколками СРСР", і Трамп якраз заявив, що не буде захищати союзників у Східній Європі від нападу Росії, попри їхнє членство в НАТО.
Путін хоче, щоб США ставилися до Росії як до рівної супердержави, і Трамп неодноразово хвалив російського президента і обіцяв співпрацювати з ним. Такий прокремлівський ухил безпрецедентний для Республіканської партії і призведе до радикального і небезпечного зсуву в політиці США.
Видання нагадує, що Трамп оточив себе проросійськими радниками, один з яких колись працював на українського президента Віктора Януковича, який був "маріонеткою" Кремля. Мільярдер виключив з програми республіканців передачу зброї Україні, яка бореться з російською агресією. А через тиждень після цього на WikiLeaks з'явилися конфіденційні листи демократів.
Деякі політичні аналітики сумніваються, що трюки в стилі КДБ вплинуть на результат виборів в США, особливо тоді, коли Москва майже нічого не зробила для того, щоб замести сліди свого втручання. Однак той факт, що Путін намагається втручатися у процес викликають занепокоєння, як і мотиви, які Трамп дав йому для цього.
Нагадаємо, республіканець Дональд Трамп і кандидат від Демократичної партії Хілларі Клінтон в даний час мають приблизно рівні шанси перемогти на президентських виборах в США, які відбудуться 8 листопада. Їх підтримують 40% американців. Причому рейтинг Трампа виріс після нападу на гей-клуб в Орландо.