"Тривала дуель" між США та Китаєм загострюється — The Washington Post

Поділитися
© economist.com
Байдену доведеться продовжувати жорстку політику щодо Китаю.

Якщо після нещодавнього обміну критикою між китайськими та американськими дипломатами на Алясці конфронтація триватиме і справді загострюватиметься між Комуністичною партією Китаю та США, американська політика повернеться до напрямів, від яких відмовилася ще після закінчення «холодної війни», пише The Washington Post.

Минулого тижня зіткнення між головним дипломатом Китаю Яном Цзечі і держсекретарем США Ентоні Блінкеном та радником з питань національної безпеки Джейком Салліваном дали одну велику перевагу для Сполучених штатів. Американські дипломати показали, що політика «заспокоєння» років президента Барака Обами вже не працює в адміністрації нового лідера США Джо Байдена.

«Залізний лідер» Китаю Сі Цзіньпін підштовхнув Комуністичну партію до розширення своїх амбіцій і подальшого політичного використання пандемії.

Останнім часом КПК не приховує своїх намірів та не боїться відкрито демонструвати власні глобальні амбіції. Зараз важко заперечувати порушення прав уйгурів та інших етнічних меншин у Сіньцзяні, жорстоке придушення демократії в Гонконгу, масові операції впливу, спрямовані на американські установи та міжнародні організації, а також технологічну війну Китаю.

Дипломатичне зіткнення на Алясці - це початок нової політики США. Як результат, президенту Байдену доведеться продовжувати жорстку політику щодо Китаю, яку розпочав його попередник Дональд Трамп.

Байден зараз просто не може відступити перед китайською агресією. Йому доведеться відстоювати не лише Японію, Австралію та Індію - американських союзників у регіоні, а також Тайвань, на який претендує Пекін.

Наростання конфлікту між Пекіном та Вашингтоном впливає на Республіканську партію США. Потенційні кандидати в президенти, які будуть пропонувати зміцнення статусу національної безпеки, отримають значну перевагу у передвиборчій кампанії. Це невелика група, яка включає колишнього віце-президента Майка Пенса, колишнього державного секретаря Майка Помпео та членів Комітету з розвідки Сенату Тома Коттона і Марко Рубіо. Республіканці, які відстоювали жорсткий підхід до Китаю можуть отримати значну підтримку виборців.

А якщо агресія Китаю стане проблемою першочергового значення, у губернаторів республіканських партій, які сподіваються балотуватися в 2024 році, з’явиться одна перевага: Конгрес щойно «подарував» їм мільярди доларів згідно із законопроектом про економічне стимулювання. Як вважають аналітики, конфлікт із Китаєм вимагає значних інвестицій США у штучний інтелект та квантові обчислення, а також посилення кібер- та енергетичних мереж у кожному регіоні країни.

Повернення ланцюгів поставок до Сполучених Штатів, збільшення промислових потужностей та інвестування у сфери, що потребують відновлення - це проекти, які можуть використати кмітливі губернатори для отримання підтримки виборців. Лідери республіканських штатів, які будуть ефективно спрямовувати інвестиції на відновлення економіки та інфраструктури, а також обороноздатності, зменшать «виборчий розрив» між собою та своїми конкурентами.

"Тривалий поєдинок" між США та КПК відкрито почався після серії виступів у другій половині «ери Трампа», починаючи з різких заяв Пенса та Помпео щодо Китаю. Помпео завершив епоху відносно м’якого підходу до Пекіна зі стислим застереженням стосовно Комуністичної партії, заявивши, що «Пекіну не можна довіряти».

Президент США Джо Байден сигналізував про продовження жорсткого підходу до Пекіну напередодні першої двосторонньої зустрічі на високому рівні між представниками його адміністрації і китайськими дипломатами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі