Байден сигналізує про жорстку політику відносно Китаю — FT

Поділитися
Байден сигналізує про жорстку політику відносно Китаю — FT © Pixabay
США націлені на китайських чиновників, які підривають автономію Гонконгу.

Президент США Джо Байден сигналізує про продовження жорсткого підходу до Пекіна напередодні першої двосторонньої зустрічі на високому рівні між представниками його адміністрації та китайськими дипломатами, пише Financial Times.

Адміністрація Байдена звинуватила два десятки китайських та гонконзьких чиновників у підриві автономії міста, подавши сигнал, що США збережуть свою жорстку позицію щодо Пекіна напередодні першої зустрічі на високому рівні з китайськими дипломатами.

Державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що США визначили 24 чиновники, чиї дії "знизили ступінь автономії Гонконгу" після того, як минулого тижня Китай прийняв закон про зміни до виборчої системи в місті. Цей крок піддає чиновників під дію санкцій згідно із Законом про автономію Гонконгу, прийнятим попередньою адміністрацією США. Блінкен попередив, що будь-які фінансові установи, які вели справи з чиновниками, також будуть піддані санкціям.

Рішення ілюструє прихильність президента Джо Байдена до дотримання жорсткого підходу США відносно Китаю, який розпочав ще його попередник Дональд Трамп. У своєму першому зверненні до китайського лідера Сі Цзіньпіна Байден чітко дав зрозуміти, що Пекін буде змушений відповісти за нечесну економічну практику та порушення прав людини.

Зміни до виборчого законодавства Гонконгу, прийняті Національним народним конгресом Китаю передбачають жорсткий процес перевірки кандидатів. Цей крок є черговою спробою Пекіна розправитися з продемократичним рухом в азіатському фінансовому центрі після бурхливих акцій протесту в 2019 році.

"Ця дія ще більше підриває високий ступінь автономії, яку обіцяли жителям Гонконгу, і забирає можливість місцевих жителів брати участь в управлінні власним містом. Велика Британія також назвала це порушенням китайсько-британської спільної декларації", - сказав Блінкен.

США та Велика Британія заявили, що закон підриває обіцянку автономії колишньої британської колонії, яка мала бути гарантована протягом 50 років після передачі Гонконгу Пекіну в 1997 році за моделлю "одна країна, дві системи".

Державний департамент надав Конгресу два десятки імен чиновників, які можуть потрапити під дію санкцій. Список включає 14 заступників голови Постійного комітету КНР, групу вищих посадових осіб, які прийняли закон, та представників поліції Гонконгу. Раніше США запровадили санкції проти багатьох з них за окремими директивами.

"США підтримують союзників та партнерів, виступаючи за права і свободи людей у ​​Гонконгу, і ми будемо діяти, якщо КНР не виконає своїх зобов'язань", - додав Блінкен.

Блінкен і радник з питань національної безпеки США Джейк Салліван зустрінуться в четвер на Алясці з китайським дипломатом Яном Цзечі та міністром закордонних справ Китаю Ван Ї.

Високопосадовці США заявили, що Блінкен і Салліван чітко дадуть зрозуміти, що Вашингтон буде продовжувати критикувати дії Китаю в Гонконгу, порушення прав уйгурів у Синьцзяні та китайську агресивну військову діяльність поблизу Тайваню.

Експерт із Центру стратегічних та міжнародних досліджень Бонні Глейзер вважає, що цей крок є "додатковим свідченням" того, наскільки Байден акцентує увагу на правах людини та демократичних цінностях.

"Напередодні зустрічі з вищими китайськими чиновниками представники Байдена надсилають Китаю сильні сигнали про американські інтереси та готовність їх захищати", - сказав Глейзер.

ЄС також розглядає можливість запровадження санкцій проти китайських чиновників через порушення прав людини та дії в Гонконгу. При цьому, Китай закликає країни припинити втручання у його внутрішні справи.

Американські санкції поставили іноземні компанії фінансових послуг у Гонконгу в невигідне становище тоді як Пекін продемонстрував свою ворожість щодо дотримання вимог.

Минулого року Китай ухвалив закон про національну безпеку Гонконгу, який розкритикували демократичні країни. Минулого тижня голова Постійного комітету КНР Лі Чжаньшу заявив, що модернізує свій "правовий інструментарій" для вирішення питання санкцій США.

12 березня відбувся перший в історії саміт лідерів країн Індо-Тихоокеанського партнерства — США, Індії, Японії та Австралії, так званого «квартету», або «четвірки».

Ініціатором віртуальної зустрічі у верхах став президент США Джо Байден. Стримування зростаючої активності Китаю в Південно-Східній Азії належить до найважливіших стратегічних завдань зовнішньої політики США ось уже друге десятиліття. На одностайну думку аналітиків, формування такого партнерства для вирішення «китайської головоломки» цілком укладається в наміри Вашингтона повернутися у світову політику насамперед через багатосторонні механізми.

Про те, як лідери США, Індії, Австралії та Японії формують військово-політичний альянс для стримування Китаю, читайте в статті Сергія Корсунського «Гра в чотири руки».

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі