Trinity недооцінили: наслідки вибуху атомної бомби значно масштабніші – дослідження

Поділитися
Trinity недооцінили: наслідки вибуху атомної бомби значно масштабніші – дослідження Вибух плутонієвої бомби "Штучка" через 0,016 секунд після детонації. Розмір плазмової кулі – близько 200 метрів. © Berlyn Brixner / Los Alamos National Laboratory.

У липні 1945 року, коли Дж. Роберт Оппенгеймер та інші дослідники Манхеттенського проєкту готувалися до випробування своєї абсолютно нової атомної бомби в пустелі Нью-Мексико, вони відносно мало знали про те, як поводитиметься ця мега-зброя, пише The New York Times. 

16 липня, коли плутонієвий вибуховий пристрій було запущено на вершині стофутової металевої вежі під час тестування під кодовою назвою «Трініті», результат вибуху був набагато сильнішим, ніж очікувалося. Опромінена грибоподібна хмара також піднялася в атмосферу у багато разів вище, ніж очікувалося: приблизно на 50 000-70 000 футів. Можна було тільки здогадуватися, куди це врешті-решт піде.

Нове дослідження, опубліковане в четвер перед поданням до наукового журналу для експертної оцінки, показує, що хмара та її опади зайшли далі, ніж будь-хто з Манхеттенського проєкту уявляв собі в 1945 році. Використовуючи сучасне програмне забезпечення для моделювання та нещодавно виявлені історичні дані про погоду, автори дослідження стверджують, що радіоактивні опади від випробувань Трініті досягли 46 штатів, Канади та Мексики протягом 10 днів після детонації.

«Це величезна знахідка, і, водночас, вона не повинна нікого дивувати», — сказав провідний автор дослідження Себастьєн Філіп, дослідник і вчений Програми науки та глобальної безпеки Прінстонського університету.

Дослідження також повторно проаналізувало опади від усіх 93 надземних американських атомних випробувань у Неваді та створило карту, на якій зображено складне відкладення радіоактивного матеріалу на території США (команда також сподівається в майбутньому вивчити американські випробування над Тихим океаном).

Важко підрахувати, скільки радіоактивних опадів Трініті все ще залишається на початкових місцях випадіння по всій країні, сказала Сьюзан Альзнер, автор дослідження та співзасновник shift7, організації, яка координувала дослідження. Дослідження документує осадження, коли він спочатку впав на землю в 1945 році.

«Це зображення застигло в часі», — сказала вона.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі