Тридцятирічна війна 21-го століття ще далека від завершення – Die Welt

Поділитися
Тридцятирічна війна 21-го століття ще далека від завершення – Die Welt Відхід США з Близького Сходу, всупереч бажанню адміністрації Обами, відбудеться не так скоро
Із кінця холодної війни Захід ніколи не відчував так багато криз, як сьогодні. Біженці, тероризм і екстремізм стали його карою.

"Арабська весна" змінила порядок на Близькому Сході п'ять років тому, але панування в регіоні демократії так і не відбулося. Вирішення конфлікту з "Ісламською державою" обіцяє затягнутися на довгі роки, пише Міхаель Штюрмер на сторінках німецької газети Die Welt.

"Вихід США з Близького Сходу, всупереч бажанню адміністрації Обами, відбудеться не так скоро", - йдеться в статті. Американські спецслужби використовують все частіше старомодне шпигунство і високі технології, щоб "перехопити" бойовиків "Ісламської держави" в Сирії, і знищити. При цьому Пентагон озвучує перед Білим домом загальну стратегію – створення одного ланцюга військових баз в Північній Африці, південно-Західній Азії та на Близькому Сході. Військові доповідають про авіаудари по бойовиках ІД, спеціальних операціях. "Але допомагає все це зупинити вбивства, можливо стабілізувати ситуацію в "державі", порядок у якому існує тільки на папері", - нарікає автор.

Як підкреслює автор, ніхто не може з упевненістю передбачити, як довго це триватиме, адже пройшло вже п'ять років після "Арабської весни". Захід і Схід помилялися, коли думали, що в регіоні після таких подій запанувати демократія. "Арабським державам не уникнути свого минулого, а Іраку і Сирії в даний час – бойовиків ІД, які зайняли певну територію на карті", - йдеться в статті.

"Хто міг – вже втік. Мільйони людей, що зневірилися, втомилися чекати, умови життя стали повністю нестерпними. Вони приходять без запрошення. Європа стала їхньою метою не через культурної близькості, а через відчай", - підкреслює автор статті. Міхаель Штюрмер задається питанням, чим це закінчиться і проводить паралель з історією – 30-літньою війною 1618 року. Він визнає, що історія не повторюється, але є "ключі", які вона залишає в допомогу.

Штюрмер нагадує про події 17-го століття, коли війна почалася як релігійне зіткнення між протестантами і католиками імперії і зачепила всі європейські країни. Бойові дії 30-літньої війни відбувалися в Центральній Європі, в основному на території сучасної Німеччини. Іноді, нагадує автор, була надія на переговори і мир. Але потім конфлікт розгорався знову. Тоді релігійний фанатизм було переможено реальною політикою – укладенням Вестфальського миру, гарантами якого виступили Франція і Швеція. Тоді Республіка Сполучених провінцій і Швейцарський союз стали незалежними державами і вийшли зі складу імперії.

Автор підкреслює, що можна сперечатися нескінченно про причини початку війни. Але, як пише Штюрмер, американські аналітичні центри нічого не робили з 1989 року – з тих пір відбулося величезна кількість конфліктів.

Штюрмер пише, що радянське вторгнення в Афганістан і конфлікт в Іраку стали початком для войовничого ісламізму і терору. "Вони зруйнували історичну рівновагу між Месопотамією і Персією. І розвал Радянського Союзу, коли саудівці і американці тиснули на ціни на нафту, теж зіграв свою роль", - вважає автор.

Те домінування в регіоні, про яке раніше думали в США, є ілюзією. "Нова тридцятирічна війна ще далека від завершення", - резюмує автор.

Раніше видання The Times повідомляло, що США змінюють військову стратегію проти ІД через втручання РФ у Сирію. Новий план Пентагону полягає в тому, щоб битися з бойовиками ІД відразу на декількох фронтах.

Нещодавно відомо, що влада Саудівської Аравії оголосили про створення військової коаліції ісламських держав для протидії тероризму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі