Три чверті громадян РФ (77%) вважають, що в країні економічна криза, не згодні з цим 17% респондентів , свідчать дані опитування "Левада-Центру".
Причини кризи 34% росіян бачать переважно у зовнішніх факторах (спад світової економіки, падіння цін на нафту і т. п.), 26% пов'язують його з внутрішніми обставинами (структурою російської економіки, занадто сильним впливом держави на економіку тощо). Трохи більше третини (36%) вважають, що криза викликана поєднанням обох факторів.
Ті, хто бачать в Росії економічну кризу, впевнені, що вона буде довгостроковою: триватиме рік-півтора (23%) або не менше двох років (24%). Ще 23% в цілому кажуть, що "криза буде дуже тривалою, її наслідки будуть проявлятися протягом багатьох років". У той же час лише 4% росіян дають кризі півроку, 1% - два-три місяці.
Опитування "Левада-Центру" проведено 18 – 21 вересня 2015 року серед 1600 осіб у 134 населених пунктах 46 регіонів РФ. Статистична похибка не перевищує 3,4%.
На початку жовтня міністр фінансів РФ Антон Силуанов сказав, що після "ситих" років в Росії настав період "худих".
У своїй промові на сесії Генасамблеї ООН президент США Барак Обама пов'язав економічні проблеми Росії з діями її керівництва.
"Зараз багато аналітиків говорять: ось, спалахнула холодна війна. Але подивіться на результати: Україна найбільше зацікавлена в тому, щоб приєднатися до Європи, а не до Росії. А в Росії - санкції, рубль, падає рівень життя росіян. А якби Росія пішла дипломатичним шляхом? Все було б по-іншому", - сказав він.