Третя хвиля коронавірусу: як вакцинація впливає на смертність від COVID-19

Інфографіка
Поділитися
Третя хвиля коронавірусу: як вакцинація впливає на смертність від COVID-19 Вакцинація від коронавірусу дозволяє істотно знизити смертність від COVID-19
У країнах з високим рівнем вакцинації смертність вже не росте пропорційно до кількості хворих.

В середині липня Всесвітня організація охорони здоров'я заявила про те, що світ знаходиться на початку третьої хвилі пандемії коронавірусу. Стурбованість викликає поширення штаму Дельта, який вже зафіксували в 111 країнах і який, як очікується, незабаром стане домінуючим у світі.

Видання Financial times проаналізувало дані про темпи вакцинації в різних країнах і кількість смертей від коронавірусу. На складених графіках видно, що навіть після початку поширення Дельта-штаму, крива смертності від коронавірусу вже не відображає криву кількості нових випадків.

FT, переклад ZN.UA
FT, переклад ZN.UA

Так, показовими є дані по Великій Британії і Португалії, які зіткнулися зі стрімким зростанням кількості заражень саме новим штамом коронавірусу. У Великій Британії, де вакциновано більше половини населення, смертність від коронавірусу знизилася з 1 до 50 взимку до 1 до 750 влітку. Кількість денних випадків зараження в країні становить приблизно 40 тисяч. Взимку ця кількість була б пов'язана з 800 смертями на день, але після вакцинації населення вона знизилося до 50.

Для порівняння, в Намібії, де вакциновано лише 1,2% населення, вмирає одна людина з 22 тих, щохто заразився. У цій країні показник смертності на мільйон осіб є найвищим у світі.

FT, переклад ZN.UA
FT, переклад ZN.UA

Видання також звернуло увагу на те, що вакциновані люди також можуть заразитися коронавірусрм. Але це не означає, що вакцинація населення провальна і не потрібна. Так, під час клінічних випробувань більшість вакцин показали ефективність більше 90%. Разом з тим, в реальному житті цей показник виявився трохи нижчим, в основному через поширення Дельта-штаму.

Але, як підкреслює видання, лише невелика кількість тих, хто заразився, з повністю вакцинованих людей стикається з важким перебігом захворювання. Так, за даними Служби громадської охорони здоров'я Англії, вакцина BioNTech/Pfizer все ще показує ефективність 96% проти випадків, при яких необхідна госпіталізація. Для Oxford/AstraZeneca ефективність становить 92%.

Крім того, важливо враховувати вік пацієнтів і ризики для різних вікових груп. Так, за даними Financial times, ризик смерті від COVID-19 для вакцинованої 80-річної людини зрівнявся з таким ризиком для 50-річної невакцинованої.

FT, переклад ZN.UA
FT, переклад ZN.UA

При розгляді того, як вакцинація впливає на рівень госпіталізацій і смертності, слід також враховувати те, яка кількість людей в країні отримала обидві дози вакцини. Наприклад, у Великій Британії населення вакцинували за віковими групами, починаючи з найстарших. З 1788 випадків зараження Дельта-штамом коронавірусу, зафіксованих за чотири тижні, 30% припадали на повністю вакцинованих людей. І приблизно половина з 460 смертей після зараження цим штамом, зафіксованих в лютому, припадали на тих, хто отримав дві дози вакцини.

«Це просто показник високого рівня вакцинації серед літніх людей. Це спотворене відображення успішності впровадження вакцинації. Якщо всі люди будуть повністю вакциновані, кожен з тих, хто потрапить в лікарню або помре, буде повністю вакцинованим», - заявив Ентоні Мастерс з Королівського статистичного товариства.

Видання наводить таку аналогію: дві третини смертей в ДТП на дорогах Великої Британії припадає на людей, які користуються ременями безпеки. Але це пов'язано з тим, що 99% водіїв і пасажирів пристібаються під час поїздки.

Нагадаємо, в Європі хоча б одну дозу вакцини від коронавірусу отримали вже 70% жителів. Що стосується України, то станом на 25 липня повністю курс вакцинації пройшли 1,76 млн громадян - 4% населення. Хоча б одну дозу вакцини отримали 4,94 млн населення, тобто більше 11%.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі