Транссексуали можуть бути хрещеними батьками та свідками на вінчанні — роз'яснення Ватикану

Поділитися
Транссексуали можуть бути хрещеними батьками та свідками на вінчанні — роз'яснення Ватикану © wikipedia.org
Рішення приймається на розсуд місцевого священика.

Транссексуали можуть бути хрещеними батьками під час таїнства хрещення у римо-католиків, свідками під час вінчань, а також самі проходити обряд хрещення, повідомляє Reuters із посиланням на доктринальне бюро Ватикану.

Водночас департамент, відомий як Дикастерія віровчення, відповів розпливчасто на запитання про те, чи може одностатева пара мати церковне хрещення усиновленої, чи народженої від сурогатної матері дитини.

У липні єпископ Хосе Негрі з Санто-Амаро в Бразилії надіслав до доктринального офісу шість запитань щодо ЛГБТ-людей та їхньої участі в таїнствах хрещення та шлюбу.

Три сторінки запитань і відповідей були підписані головою департаменту аргентинським кардиналом Віктором Мануелем Фернандесом і схвалені Папою Франциском 31 жовтня. Документ опублікований італійською мовою на веб-сайті департаменту.

У відповідь на запитання про те, чи можна хрестити транссексуалів, доктринальний офіс відповів, що вони можуть бути охрещеними за певних умов і у разі, якщо «немає ризику викликати публічний скандал чи дезорієнтацію серед вірних».

У документі також йдеться, що транссексуали можуть бути хрещеними батьками на розсуд місцевого священика, а також свідками під час церковного вінчання, однак місцевий священик повинен проявити у своєму рішенні «пастирську розсудливість».

Особа, яка перебуває в одностатевих стосунках, також може бути свідком на католицькому вінчанні, повідомили в відомстві, посилаючись на чинне церковне канонічне законодавство, яке не містить жодних заборон на це.

Менш чіткою була відповідь щодо ролі осіб, які перебувають у одностатевих стосунках, у хрещенні.

Бразильський єпископ питав поради щодо того, чи може одностатева пара, яка усиновила дитину або яку народила сурогатна матір, охрестити цю дитину за католицькою церемонією.

У відповіді сказано, що для хрещення дитини від одностатевої пари має бути «обґрунтована надія, що вона виховуватиметься у католицькій релігії».

Такою ж була відповідь на питання, чи може особа, яка перебуває у одностатевих стосунках, бути хрещеною. У Ватикані наголосили, що людина повинна «вести життя, яке відповідає вірі».

Раніше Папа Римський Франциск розкритикував закони, які криміналізують гомосексуальність, назвавши їх «несправедливими», і заявив, що Бог любить усіх Своїх дітей такими, якими вони є.

Синодальна асамблея, яка займається реформуванням Німецької католицької церкви, прийняла у п’ятницю, 10 березня, у Франкфурті документ, який дозволяє одностатевим парам вінчатися з 2026 року.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі