Трампу доведеться дотримуватись стриманої політики своїх попередників відносно Пхеньяну – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Трампу доведеться дотримуватись стриманої політики своїх попередників відносно Пхеньяну – експерт США доступно не так вже й багато механізмів стримування ядерних амбіцій Північної Кореї © obozrevatel.com
Досягнення компромісу між США та КНДР малоймовірно, а рішення проблеми військовими засобами надзвичайно небезпечне.
Адміністрація президента США Дональда Трампа в питанні стримування ракетної та ядерної програм Пхеньяну, ймовірно, буде змушена дотримуватись стриманої політики своїх попередників, не дивлячись на заявлену готовність використовувати більш рішучий підхід до проблеми.
Про це в своїй статті для DT.UA пише аналітик Інституту суспільно-економічних досліджень Юлія Курнишова. Автор зазначає, що в січні нинішнього року, ще до інавгурації, Трамп заявляв, що не допустить володіння Пхеньяном зброєю, що дозволяє нанести удар по США. У свою чергу, держсекретар США Рекс Тіллерсон, в ході свого першого турне до країн Азії, вказував на необхідність вироблення нового, більш рішучого підходу до вирішення проблеми зростаючої північнокорейської ядерної загрози.
"Але на практиці спектр можливостей США не так вже й широкий. Досягнення компромісу з Пхеньяном малоймовірно, по-перше, через непоступливість північнокорейського режиму. По-друге, саме відновлення переговорів з північнокорейським урядом здатне істотно попсувати нерви азійським союзникам США, які вже зараз знаходяться в зоні ураження існуючих північнокорейських носіїв ядерної зброї. А жертвувати довірою між американською адміністрацією та керівництвом Японії і Південної Кореї було б вкрай недалекоглядно для США ", - стверджується у статті.
Аналітик зазначає, що стратегічним супротивником США є Китай, а не Північна Корея, і підтримка традиційних союзників у протистоянні з Пекіном буде для Вашингтона вкрай важливою.
"Рішення ж проблеми військовими засобами надзвичайно небезпечне. Удар по КНДР може спровокувати втручання Пекіна, пов'язаного з Пхеньяном союзними зобов'язаннями. КНР традиційно розглядає Північну Корею як важливий буфер на своєму кордоні, а перебування американських військ на півдні півострова продовжує сприймати як стратегічну загрозу своїй безпеці . Швидкий точковий повітряний удар не вирішить проблеми - об'єкти, що підлягають знищенню, численні й розкидані по території країни, та й північнокорейська ППО являє собою певну загрозу ", - продовжує автор.
За її словами, підготовка масованого удару по КНДР надасть Китаю час для прийняття політичного рішення про надання військової допомоги Пхеньяну, що тягне за собою загрозу прямого зіткнення американських та китайських сил. Подібний сценарій, як зазначає аналітик, може мати катастрофічні наслідки для всього світу.
"Таким чином, незважаючи на заявлену рішучість, адміністрація Трампа, ймовірно, буде змушена іти за прикладом своїх попередників і обмежитися посиленням санкцій проти Північної Кореї, зміцнювати системи протиракетної оборони на Корейському півострові і навколо нього", - зазначає автор.
Ключем до вирішення проблеми для Вашингтона було б участь Китаю, здатного чинити тиск на Пхеньян і домогтися від неспокійного північнокорейського режиму дійсних поступок ", - робить висновок Курнишова.
Питання, за її словами, полягає лише в тому, чи зможе Трамп схилити Пекін до стратегічної співпраці.
[Article_attached position = "3"]
Нагадаємо, 12 лютого КНДР заявила про успішне випробування балістичної ракети в Японському морі. У Пхеньяні стверджують, що таким чином була успішно протестована можливість оснащення снаряда ядерною боєголовкою і здатність його ухилення від перехоплення.
Запуск ракети одноголосно засудила Рада Безпеки ООН, пригрозивши Пхеньяну "серйозними заходами".
Детальніше про політику Вашингтона щодо Китаю таПівнічної Кореї читайте в статті Юлії Курнишової "Північнокорейський" тест "для великих держав" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі