Деякі з вилучених у маєтку Дональда Трампа секретних документів містять надзвичайно секретну інформацію про Іран і Китай. Про це пише The Washington Post із посиланням на обізнані у питанні джерела.
Якщо б ця інформація, що неналежним чином зберігалась у будинку з купою персоналу та гостей, була оприлюднена, це могло викрити застосовувані США конфіденційні методи збору розвідданих.
За даними джерел, щонайменше один із вилучених документів містить дані про ракетну програму Ірану. В інших документах описується надзвичайно конфіденційна розвідувальна робота, спрямована на Китай.
Експерти кажуть, що несанкціоноване розкриття інформації, що міститься в документах, може становити значний ризик: люди, які допомагають зусиллям розвідки США, можуть опинитися під загрозою, а методи збору можуть бути скомпрометовані. Крім того, інші країни, або противники США можуть помститися Сполученим Штатам за таємні дії.
Джерела стверджують, що значна кількість конфіденційних документів, які Трамп або його помічники привезли в Мар-а-Лаго після того, як він залишив Білий дім, є аналітичними документами найвищого рівня, які не містять імен джерел. Однак навіть без індивідуальних ідентифікаторів такі документи можуть надати іноземним ворогам цінні підказки про те, у який спосіб Сполучені Штати збирають розвіддані.
Деякі з вилучених документів детально описують надсекретні операції США, які настільки ретельно охороняються, що багато високопосадовців національної безпеки навіть не поінформовані про них. Лише президент, деякі члени його Кабінету міністрів або посадові особи, що наближені до Кабінету міністрів, можуть знати подробиці цих програм спеціального доступу. Слідчі, які проводили розслідування Мар-а-Лаго, спершу не мали повноважень переглядати ці матеріали.
Девід Лауфман, колишній високопоставлений чиновник Міністерства юстиції, який займався справами про неправомірне поводження з секретною інформацією, сказав, що «надзвичайна конфіденційність» знайденого в Мар-а-Лаго матеріалу вважатиметься обтяжуючим фактором. Наразі прокурори вирішують, чи висувати звинувачення у справі.
«Надзвичайна конфіденційність цих документів і безрозсудне оприлюднення безцінних джерел і методів можливостей розвідки США щодо цих іноземних супротивників, безумовно, вплинуть на рішення Міністерства юстиції щодо того, чи звинуватити пана Трампа чи інших осіб у навмисному зберіганні інформації про національну оборону згідно з Законом про шпигунство», — сказав Лауфман.
Трамп і його найпалкіші прихильники відкинули кримінальне розслідування як спробу скомпрометувати колишнього президента, який досі залишається найвпливовішою фігурою в Республіканській партії та відкрито говорить про те, щоб знову балотуватися у 2024 році.
Раніше The Washington Post повідомляла, що один із документів, вилучених під час обшуку ФБР, описував військову оборону іноземної країни, включаючи її ядерний потенціал.
Як повідомлялось, вилучені у Трампа під час обшуку секретні документи в ящиках були змішані з різними газетами, журналами та особистими нотатками.