Міністерство фінансів США видало розпорядження про те, щоб на "стимулюючих чеках" фінансової допомоги американцям було надруковано ім'я Дональда Трампа. Цей процес може уповільнити їх доставку на кілька днів, пише WP з посиланням на заяву Служба внутрішніх доходів США (IRS).
Безпрецедентне рішення ухвалили в понеділок, 13 квітня. Трамп в приватному порядку запропонував міністру фінансів Стівену Мнучіну, який курирує IRS, дозволити президенту офіційно підписати чеки. Про це виданню повідомили три анонімні чиновники адміністрації Трампа, оскільки вони не були уповноважені говорити публічно.
IRS планує почати розсилку 70 мільйонам американців паперові чеки на 1200 доларів найближчими днями. Підпис "президент Дональд Дж. Трамп" з'явиться в лівій частині платежу.
Але президент не є уповноваженим передплатником для законних виплат Казначейством США. Для державного службовця звичайною практикою є підписання чеків, випущених Міністерством фінансів, щоб гарантувати, що державні платежі є безпартійними.
За словами чиновника Мінфіну США, рішення про те, що паперові чеки будуть мати підпис Трампа оголосили команді IRS на початку вівторка. Тепер, команда з інформаційних технологій, що працює з дому, активно трудиться над змінами, але це все одно призведе до затримки видачі першої партії чеків.
Прес-секретар Міністерства фінансів, однак, заперечила будь-яку затримку і заявила, що весь час планувалося випустити чеки на наступному тижні.
"Оплата чеків запланована вчасно і точно так, як планувалося - немає абсолютно ніяких затримок. Фактично, ми очікуємо, що перші чеки будуть надіслані поштою на початку наступного тижня, що набагато раніше, ніж коли перші чеки вийшли у 2008 році "- йдеться в заяві прес-секретаря.
В США йде активна боротьба між республіканцями та демократами на тлі наближення виборів в США. Головного опонента Трампа - Джо Байдена підтримав останній колишній конкурент по партії. Елізабет Уоррен останньою висловила підтримку Байдена і таким чином всі голоси американців, які підтримують Демократичну партію США будуть спрямовані проти Дональда Трампа.
Трамп планував роздати американцям по тисячі доларів, щоб "влити" гроші в економіку, яка постраждала від початку пандемії коронавірусу у світі.
Уряд країни вже робило подібне у 2008-му році, коли відбувався спад економіки. Закон про економічний стимул 2008 року передбачив виплати в розмірі в середньому 600 доларів на людину, що вводило в економіку понад 100 мільярдів доларів за лічені місяці.
Виплати вносяться безпосередньо на банківські рахунки Службою внутрішніх доходів США (IRS) платникам податків, які подавали свої податки в електронному вигляді, або надходили як паперові чеки іншим платникам податків.