Трамп хоче роздати американцям по тисячі доларів

Поділитися
Трамп хоче роздати американцям по тисячі доларів © Flickr/Michael Vadon
Таким чином в Білому домі хочуть "влити" гроші в економіку.

Президент США Дональд Трамп та міністр фінансів Стівен Мнучін у вівторок, 17 березня, запропонували розсилати американцям чеки на суму до 1000 доларів. Таким чином в адміністрації Трампа хочуть швидко влити мільярди доларів в економіку країни, щоб підтримати її у час кризи коронавірусу, пише Reuters.

Як зазначає видання, подібне уряд країни вже робив у 2008-му році, коли відбувався спад економіки. Закон про економічний стимул 2008 року передбачав виплати в розмірі в середньому 600 доларів на особу, що вводило в економіку понад 100 мільярдів доларів за лічені місяці.

Виплати були внесені безпосередньо на банківські рахунки Службою внутрішніх доходів США (IRS) платникам податків, які подавали свої податки в електронному вигляді, або надходили як паперові чеки іншим платникам податків. Економісти дійшли висновку, що це був один із найефективніших заходів, спрямованих на придушення наслідків найгіршого спаду з 1930-х років.

"Нам просто потрібно використовувати існуючі системи, щоб якнайшвидше передати грошові кошти в руки працюючого населення та їхніх сімей", - заявив сенатор-республіканець Том Коттон.

Прихильники закону в США кажуть, що це матиме швидший результат, ніж зниження податку на заробітну плату, тому що уряд може передати гроші в руки людей за лічені місяці, і ці долари швидко повернуться назад в економіку.

З іншого боку, може постраждати політика "соціального дистанціювання", яку впровадили через розповсюдження корона вірусу. Такі виплати спонукатимуть людей виходити на вулицю, - сказав Пол Вінфрі, економіст консервативного фонду "Спадщина".

Як і будь-які стимулюючі зусилля, роздача грошей обійдеться американцям не дешево - у 2008 році люди отримали від влади понад 132 мільйони платежів між травнем та липнем. За даними Управління бюджету Конгресу, це коштувало уряду США 106 мільярдів доларів втрачених податкових надходжень та збільшення платежів.

Однак економісти також визнали, що відшкодування податків були одними з найбільш ефективних заходів, які Вашингтон застосував для придушення рецесії. Moody's Analytics підрахував, що кожен витрачений долар привів до економічної активності від 1,55 до 1,71 долара.

Якщо Конгрес схвалить чеки в розмірі 1000 доларів, які запропонував Трамп, це призведе до набагато більших витрат, хоча Вашингтон вже накопичує майже рекордні дефіцити бюджету.

Але навіть цього може бути недостатньо. Джей Шамбо, економіст проєкту "Гамільтон" Інституту Брукінгса, заявив, що законодавці також повинні швидко збільшити виплату за продовольчі товари серед одержувачів з низьким рівнем доходу та запровадити зниження податку на заробітну плату для підприємств, щоб мінімізувати звільнення.

Політика Дональда Трампа щодо пандемії коронавірусу є неочевидною - президент США постійно видає суперечливі заяви. Протягом доби зробив дві заяви щодо нового коронавірусу, які діаметрально протилежно відрізнялися одна від одної. Спочатку він заявив про повний контроль над COVID-19, а на наступний день сказав, що жодна країна у світі не контролює епідемію.

Заяви Трампа звучали на фоні падіння фондових бірж США - у вівторок, 17 березня, вони продемонстрували третій найгірший день в історії.

Раніше Дональд Трамп оголосив про своє рішення закуповувати великі обсяги нафти для формування стратегічного запасу країни. Рішення обґрунтовано низькими цінами на ринку. Про це він заявив під час прес-конференції в Білому домі. Таким чином, США можуть бути тією країною, яка виграє від цього дисбалансу в світі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі