До боротьби з тероризмом в Афганістані можуть підключитися й інші країни, зокрема Росія, заявив президент США Дональд Трамп у четвер, 22 серпня, журналістам, повідомляє інформаційне агентство "Інтерфакс-Україна".
"Певною мірою Росія, Афганістан, Іран, Ірак, Туреччина... Вони теж могли б зробити свій внесок у цю боротьбу", – заявив президент США, коментуючи інформацію про відродження розгромленої у Сирії "Ісламської держави"на території Афганістану.
"Подивіться, Індія прямо там, але вона не бореться із цим, а ми боремося. Пакистан знаходиться прямо по сусідству. Вони борються із цим, але дуже, дуже мало. Це нечесно. Адже Сполучені Штати перебувають у семи тисячах миль звідти... США не мають наміру залишатися в Афганістані ще на 19 років. США вже знищили халіфат на 100%. Коли ми розгромили його на 98%, я сказав, добре, можливо, ми тепер повернемося додому, нехай цим займаються інші країни. Всі відразу ж обурилися, сказали, що ми повинні знищити всі 100%", – заявив Трамп.
Дивно, що до списку президента США потрапив Афганістан, на території якого, власне, і ведеться боротьба з тероризмом – як з ІДІЛ, так і з "Талібаном", який з "Ісламським державою" відверто ворогує.
Росія вже побувала в Афганістані – щоправда, тоді вона звалася СРСР. Десятирічна кампанія в Афганістані коштувала Радянському Союзу, згідно з офіційними даними, майже 14 тисяч військовослужбовців убитими, майже 50 тисяч пораненими, 330 військових військових числилися зниклими без вісти (передбачається, що ці цифри втрат занижені у рази). За період радянського "панування" було вбито, за різними даними, від півмільйона до двох мільйонів афганців – сюди включають втрати моджахедских терористичних угруповань, урядової армії Афганістану і мирних жителів, ще кілька мільйонів афганців стали біженцями.
Військовослужбовці США розміщені в Афганістані з жовтня 2001 року. Зараз там дислоковано близько 14 тисяч американських солдатів і офіцерів. За майже 18 років бойових дій Афганістану забрав 2,4 тисячі життів військових США і незліченної кількості афганців.
З липня 2018 року Сполучені Штати ведуть прямі переговори з високопоставленими представниками радикального ісламістського руху "Талібан" про встановлення миру в Афганістані. Основні теми обговорень - виведення іноземних військовослужбовців і надання гарантій того, що Афганістан не перетвориться в безпечну гавань для терористичних угруповань.
Детальніше про конфлікт в Афганістані читайте у статті Олександра Коренькова "Гнучкі і завзяті" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".