Президент США Дональд Трамп закликав Організацію країн-експортерів нафти (ОПЕК) забезпечити зниження цін на паливо в продовження тиску на експорт Ірану і пошуку альтернативної нафти для своїх союзників.
"Ми захищаємо країни Близького Сходу, без нас вони недовго залишалися в безпеці, і все ж вони продовжують прагнути до все більш і більш високим цінам на нафту. Ми запам'ятаємо це", - написав Трамп в Twitter.
We protect the countries of the Middle East, they would not be safe for very long without us, and yet they continue to push for higher and higher oil prices! We will remember. The OPEC monopoly must get prices down now!
- Donald J. Trump (@realDonaldTrump) September 20, 2018
Іранський експорт вже значно знизився - на 500 тисяч барелів на день з травня - до менш двох мільйонів барелів на день. Це сталося ще до того, як санкції США проти енергетичного сектору Ірану офіційно набудуть чинності в листопаді. Міжнародне енергетичне агентство попередило, що якщо експорт Ірану продовжить падати, нафтові ринки можуть різко скоротитися.
Саудівська Аравія та її союзники всередині і поза ОПЕК, такі як Росія, взяли на себе зобов'язання нарощувати видобуток, щоб утримати ціни на нафту на запит Трампа, який прагне забезпечити відсутність впливу на внутрішні ціни на паливо напередодні проміжних виборів.
Нафта марки Brent, яка є міжнародним еталоном, близька до 80 доларів за барель на тлі питань про те, як може впасти експорт нафти в Ірані, і наскільки Саудівська Аравія, поряд з іншими виробниками, зможе нарощувати обсяги виробництва і експорту.
В останні місяці Саудівська Аравія припустила, що виробники можуть додати на ринок додаткові один млн. барелів на добу, хоча пропозиція щодо постачання була набагато більш поступовою, ніж очікували трейдери та енергетичні аналітики.
Саудівська Аравія та Ірак збільшили свою здобич більше всіх – дійшло до того, що вони змушені зберігати кілька барелів на судах у морі.
Індія, яка є другим за величиною покупцем іранської нафти, також шукає топливао на інших ринках. Посадові особи в Нью-Делі все ще сподіваються, що вони виграють дозвіл від уряду США, але попередили нафтопереробників скоротити свої поставки з Ірану, якщо вони не будуть надані.