У п'ятницю, 22 листопада, глава Білого дому Дональд Трамп заявив, що він вкрай переконаний в тому, що українська сторона причетна до причин злому комп'ютерного сервера Демократичного національного комітету, який потім був доставлений в Україну в 2016 році, під час президентських виборів, повідомляє the Hill.
Американського президента розгнівали свідчення колишнього директора Ради з національної безпеки у справах Європи і РФ Фіона Хілл, яка наполягала, що теорія про те, що Україна втручалася у вибори 2016 року в США, є "вигадкою", породженим російською пропагандою.
Як зазначила чиновниця, президент США Дональд Трамп проігнорував інформацію від старших радників і просував помилкову теорію про те, що Україна втрутилася у вибори 2016 року.
"Вони передали сервер Crowdstrike або як його там називають. А це компанія, що належить дуже багатому українцю, і я все ще хочу побачити цей сервер. Як сервер тоді потрапив українцям?", - заявив Трамп.
Варто відзначити, що Трамп затято відмовлявся приймати докази того, що РФ втрутилася від його імені у вибори 2016 року.
Раніше, виконуючий обов'язки начальника штабу Білого дому Мік Малвани випадково проговорився і тим самим підтвердив факт того, що Трамп наказав тимчасово призупинити допомогу Україні, щоб змусити Київ розслідувати "теорію змови про те, що зламаний комп'ютерний сервер Демократичного національного комітету був доставлений в Україну в 2016 році, щоб приховати докази того, що Україна була тією країною, а не Росія, яка втрутилася в президентські вибори".
У четвер, 22 листопада, група сенаторів-республіканців зустрілася з представниками Білого дому, щоб обговорити стратегію щодо імпічменту президента США Дональда Трампа, якщо він дійде до Сенату.
Як вважають сенатори, це дозволить отримати процесу досить легітимності, але в той же час не завдасть Трампу і партії істотного політичного збитку.
Сенатори розраховують, що розгляд має завершитися визнанням невинності Трампа.
Зазначимо, що публічні слухання у справі про імпічмент почалися 13 листопада в нижній палаті Конгресу США. Першими свідчення давали тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент, який курирує адміністративну політику в блоці східноєвропейських країн, включаючи Україну.
15 листопада свідчення на публічних слуханнях у Конгресі давала колишня пані посол США в Україні Марі Йованович.
Докладніше читайте в статті Олександра Хари "Імпічмент. Майже офіційно" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".