Президент США Дональд Трамп по телефону повідомив своєму ліванському колезі Мішелю Ауну, що він візьме участь в конференції в Парижі, яку президент Франції Еммануель Макрон скликав для підтримки Лівану і надання допомоги, повідомив президентський офіс Лівану, передає Reuters.
Трамп висловив співчуття і підтвердив, що Вашингтон буде підтримувати Ліван і направить Лівану термінову допомогу, йдеться в заяві.
President Trump assured President Aoun during their phone call that he will participate in the Paris International Conference to support Lebanon in the aftermath of the explosion that was called for by President Emmanuel Macron @POTUS @LBpresidency @Elysee @WhiteHouse https://t.co/kmdwuAxEO2
— Embassy Of Lebanon, Washington, D.C (@LebEmbassyUS) August 7, 2020
У четвер Макрон відвідав ліванську столицю і прогулявся зруйнованими вулицями і будівлями. Він сказав, що організовує міжнародну конференцію з надання допомоги ліванському народу. Макрон пообіцяв, що допомога не піде в «корумповані руки», оскільки сотні протестувальників закликали його не мати справи з урядом Лівану.
Ліванська політична еліта довгий час вважалася корумпованою в зв'язку з тим, що держава не здатна надавати основні послуги і задовольняти потреби ліванських громадян.
Інтерпол також заявив в п'ятницю про намір направити групу до Лівану для надання допомоги в реагуванні на надзвичайні ситуації та розслідування вибухів в Бейруті, в результаті яких загинуло понад 150 осіб, понад 5000 отримали поранення і безліч залишились без домівок.
Трамп одним з перших назвав вибухи в Бейруті навмисною атакою. Влада Лівану також не виключає зовнішнє втручання.
У минулий вівторок в результаті численних вибухів в порту Бейрута були зруйновані будівлі і значна частина столиці. Офіційні особи Лівану повідомили, що на складі зберігалося 2750 тонн нітрату амонію. Причина вибухів до цих пір не з'ясована, і ліванська влада почала розслідування. Однак президент Лівану Мішель Аун заявив в п'ятницю, що міжнародне розслідування порушить суверенітет Лівану, відкинувши спроби інтернаціоналізувати зусилля.
Жителі Лівану закликали до міжнародного розслідування, ставлячи під сумнів прозорість будь-якої роботи уряду або установ.
Детальніше про трагедію в Лівані та її наслідки для економіки країни читайте в статті Марини Гримич "Бейрутський кратер" на сайті ZN.UA.