На початку цього року співробітники служб безпеки США виявили присутність в американських телекомунікаційних системах пов'язаної з Китаєм хакерської групи. За даними західних спецслужб, йдеться про Salt Typhoon. Але лише недавно стало відомо, на яку інформацію полюють хакери, пише The New York Times.
Китайські хакери націлилися на дані з телефонів кандидата у президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа і його кандидата у віце-президенти Джей Ді Венса, лідера більшості демократів у Сенаті Чака Шумера, людей зі штабу віце-президентки США і кандидатки у президенти Камали Гарріс та інших високопосадовців.
Цього тижня ФБР і Агентство з кібербезпеки та захисту інфраструктури (CISA) повідомили штаб Трампа, що він і Венс були серед людей, чиї телефонні номери були ціллю хакерських атак. Хакери все ще можуть перебувати в системах оператора Verizon, але незрозуміло, чи намагаються вони все ще отримати дані.
Слідчі працюють над тим, щоб визначити, які дані могли отримати хакери. Однак вже зараз вони «глибоко стурбовані» можливим обсягом скомпрометованих даних і широким колом можливих жертв.
В атаці на телефони топполітиків ФБР і CISA офіційно звинуватили «суб'єктів, пов'язаних з Китайською Народною Республікою».
«Інформація з телефонів, якими користувалися кандидат у президенти і його заступник, могла б стати золотим дном для китайських спецслужб: кому вони дзвонили і писали, як часто спілкувалися з певними людьми і як довго розмовляли з ними. Такі дані могли б бути ще більш корисними, якби хакери могли відстежувати їх в режимі реального часу.
Дані про комунікації кандидатів у президенти і віце-президенти - навіть за відсутності змісту дзвінків і повідомлень - також можуть допомогти такому супротивнику, як Китай, краще ідентифікувати і вибирати людей з найближчого оточення Трампа для операцій впливу», - йдеться у матеріалі.
Наразі невідомо, чи отримали хакери записи телефонних розмов і тексти повідомлень. Значною мірою це залежатиме від того, які програми для обміну повідомленнями використовували жертви і як ці дані переміщувалися в системах телефонних компаній.
Раніше повідомлялося, що США та Британія звинуватили Китай у масштабній кампанії кібершпигунства, від якої, як стверджується, постраждали мільйони людей, включаючи законодавців, науковців і журналістів, а також компанії, в тому числі оборонні підрядники.