Трамп приховує подробиці переговорів із Путіним - WP

Поділитися
Трамп приховує подробиці переговорів із Путіним - WP Поки демократи критикують президента США, його прихильники шукають виправдання такій поведінці Трампа © стоп-кадр
За останні два роки президенти зустрічались п'ять разів, але докладних даних переговорів немає навіть у секретних документах, наголошують чиновники.

Президент США Дональд Трамп приховує деталі зустрічей із президентом Росії Володимиром Путіним від чиновників своєї адміністрації, повідомляє лояльне до Демократичної партії видання The Washington Post.

"Президент Трамп щосили намагався приховати подробиці своїх розмов із російським президентом Володимиром Путіним, зокрема, принаймні один раз намагався заволодіти записами свого перекладача та давав вказівку лінгвісту не обговорювати те, що йому відомо, з іншими посадовими особами адміністрації", - зазначають журналісти з посиланням на діючих і колишніх американських чиновників.

Так, Трамп намагався приховати інформацію після зустрічі з Путіним на саміті "Великої двадцятки" (G20) у Гамбурзі в 2017 році. На ній також був присутній державний секретар США Рекс Тіллерсон (відправлений у відставку в березні 2018 року – ред.)

За даними видання, про дії президента США чиновники дізналися після того, як радник Білого дому і високопосадовець з Державного департаменту запросили у перекладача додаткову інформацію про президентські переговори у Гамбурзі.

Обмеження, введені Трампом після гамбурзьких переговорів у 2017 році, є частиною ширшої схеми, якою американський лідер захищає свої зв'язки з Путіним від громадського контролю, пише "Українська правда". Президент США не дозволяє навіть високопосадовцям власної адміністрації знати все, що він сказав одному з головних супротивників Сполучених Штатів.

Докладних даних про особисті переговори Трампа та Путіна немає навіть в секретних документах, попри те, що за останні два роки американський і російський лідери зустрічалися п'ять разів, зазначають чиновники.

Така секретність є нетиповою для будь-якого президента США, особливо за умов, коли американська розвідка підозрює Росію у втручанні у президентські вибори 2016 року, переможцем яких став Дональд Трамп.

Колишні чиновники розкритикували поведінку чинного президента Сполучених Штатів як таку, що суперечить практиці його попередників, що покладалися на присутніх на зустрічах помічників, і ділилися докладними записами про них із посадовцями та департаментами США.

"Така секретність не лише незвична за історичними мірками, але й обурлива. Це ускладнює роботу уряду США - експертів і радників, а також посадовців уряду, які повинні служити (президенту – ред.), - і це, безумовно, дає Путіну набагато більше можливостей для маніпулювання Трампом", - наголосив екс-заступник Державного секретаря США Строуб Телботт.

У 1990-х роках колишній чиновник брав участь у понад 12 зустрічах тодішніх президентів США і РФ Білла Клінтона та Бориса Єльцина.

Своєю чергу представник Білого дому заявив про те, що адміністрація Трампа прагне "поліпшити відносини з Росією" після того, як адміністрація його попередника Барака Обами "провела провальну політику "перезавантаження", яка прагнула до взаємодії заради взаємодії".

Джерело в адміністрації президента США на умовах анонімності повідомило виданню, що нею "введені істотні нові санкції у відповідь на злочинну діяльність Росії". А також про те, що в 2017 році Тіллерсон "дав докладний звіт про зустріч одразу після неї іншим посадовим особам США в приватному порядку, так само як і представникам преси".

При цьому союзники Трампа стверджують, що присутність підлеглих погіршує його здатність вибудовувати відносини з російським лідером.

у середині липня 2018 року офіс спеціального прокурора Роберта Мюллера розкрив схему злому російськими хакерами виборчої системи США для втручання у вибори 2016 року.

13 липня Міністерство юстиції США висунуло офіційні обвинувачення 12 співробітникам військової розвідки Росії за втручання у вибори президента США. Співробітників російської спецслужби звинуватили у зломі електронної пошти керівництва Демократичної партії.

У ФБР заявили, що наполягатимуть на екстрадиції обвинувачених. У Росії продовжують заперечувати втручання у вибори президента США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі