Поспішний перехідний період новообраного президента Дональда Трампа характеризується тим, що він стикається з найбільш важливими рішеннями свого президентства задовго до того, як вступить на посаду 20 січня. Вони стосуються того, як він протистоїть Владіміру Путіну та підтримує незалежність і суверенітет України.
Важко переоцінити, наскільки велике значення матимуть його рішення щодо України в найближчі тижні для його другого президентського терміну. Крім того, Трамп може або утвердити, або підірвати глобальне лідерство США в епоху конкуренції між великими державами, що зароджується, і яка триватиме далеко за межами його чотирьох років перебування на посаді президента, вважає Фредерік Кемп, президент і головний виконавчий директор Atlantic Council.
Неправильні рішення Трампа дадуть сигнал Росії, Китаю, Північній Кореї та Ірану — еволюціонуючій "осі агресорів" — що Сполучені Штати розділені, розгублені й готові поступитися глобальним лідерством, яке вони перебрали на себе після Другої світової війни, навмисно чи за замовчуванням.
Якщо Трамп ухвалюватиме правильні рішення, вони можуть здивувати його критиків, які вважають, що його перші призначення на посади в уряді свідчать про те, що він більше зацікавлений у руйнації та помсті, ніж у створенні спадщини, яка була б рівною досягненням колишніх президентів США.
Кемп також вважає, що для Трампа не було б нічого більш приємного, ніж, наприклад, отримати Нобелівську премію миру. І дивні обставини історії надають йому таку можливість вже на самому початку його нового президентського терміну.
У зовнішньополітичному мисленні новообраного президента США намагався розібратися голова комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха у статті для ZN.UA "Зрозуміти Трампа і зробити його союзником".