Під заморожування потрапили всі активи уряду Венесуели в особі диктатора Ніколаса Мадуро та лояльних до нього посадовців, а також пов'язаних із ними організацій в американській юрисдикції.
Зокрема, активи державних структур, підрозділів і відомств, включно з Центральним банком Венесуели і державною нафтогазовою компанією Petroleos de Venezuela, S. A. (PDVSA).
Американським компаніям і громадянам заборонені будь-які фінансові операції з фігурантами санкційного списку. Винятком є лише "гуманітарні", спрямовані на купівлю продовольства і медичних товарів, брак яких боляче б'є по рядових венесуельцях.
Заморожування активів уряду Венесуели стало відповіддю на триваючі узурпацію влади Ніколасом Мадуро та грубе порушення прав людини в країні, зокрема арешти опозиційних активістів і соратників тимчасового президента Венесуели Хуана Гуайдо, визнаного США і низкою країн легітимним головою держави, йдеться в указі.
Нагадаємо, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро. За два тижні до цього відбулася інавгурація Мадуро на черговий президентський термін. На багатотисячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели.
США першими визнали його легітимним головою держави. Майже 50 країн наслідували рішення Сполучених Штатів.
Докладніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Сітка" Мадуро" і "Голодні ігри Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".