США не визнають Угоду про діяльність держав на Місяці та інших небесних тілах, згідно з яким дослідження супутника є надбанням всього людства, повідомила прес-служба Білого дому.
"Американці повинні мати право вести комерційну дослідження, видобуток і використання ресурсів в космічному просторі у відповідності з чинним законодавством", - йдеться в указі.
При цьому в ньому наголошується, що космос як юридично, так і фізично є "унікальним простором для діяльності людини, і США не розглядають його як загального надбання", тому їх політика повинна бути спрямована на те, щоб стимулювати міжнародну підтримку видобутку і використанню ресурсів у космосі.
зокрема, США не визнають Угода про діяльність держав на Місяці та інших небесних тілах, наголошується в указі.
"У зв'язку з цим держсекретареві слід протидіяти будь-яким спробам з боку будь-якої іншої держави або міжнародної організації трактувати Угода про Місяць як відбиває або яким-небудь іншим чином виражає звичайне міжнародне право", - йдеться в документі.
В Угоді про діяльність держав на Місяці та інших небесних тілах, прийнятому резолюцією Генасамблеї ООН у грудні 1979 року, стверджується, що дослідження і використання супутника є надбанням всього людства і здійснюється в інтересах усіх країн світу. Держави, які займаються дослідженням Місяця, повинні керуватися принципами співробітництва і взаємодопомоги.
"Місяць не підлягає національному присвоєнню ні шляхом проголошення на неї суверенітету, ні шляхом використання або окупації, ні будь-якими іншими засобами", - підкреслюється в угоді.
Трамп зажадав будь-якою ціною відправити американців на Місяць у березні 2019 року, виділивши на виконання наказу NASA п'ять років. Після цього відомство оголосило про космічній програмі "Артеміда", що складається з двох етапів - висадки екіпажу з першою жінкою на Місяці і польотів на супутник із створенням на ньому інфраструктури. На цей проект Трамп пообіцяв виділити NASA додаткові ,6 млрд. У вересні того ж року приєдналася до програми Австралія.
На початку лютого Трамп попросив у конгресу виділити гроші на програму пілотованих польотів на Марс і Місяць. Це необхідно для того, щоб "наступним чоловіком і першою жінкою на Місяці стали американські астронавти і <...> щоб Америка була першою країною, яка встановить свій прапор на Марсі", заявив він.
Як повідомлялося раніше, президент США Дональд Трамп заявив, відповідаючи на питання журналістів, що скорочення видобутку нафти у США не викликано домовленістю з ОПЕК.