Трамп може завдати серйозної шкоди економіці Китаю — The Economist

Поділитися
Трамп може завдати серйозної шкоди економіці Китаю — The Economist © economist.com
США ще поки не вдавалися до використання справжньої «зброї» у протистоянні з Пекіном.

Президент США Дональд Трамп продовжує чинити політичний тиск на Китай, однак, всі його «агресивні» зовнішньополітичні рішення стосовно Пекіну наразі не надто «лякають» китайських лідерів. Але, все може змінитися, адже Сполучені Штати ще поки не вдавалися до використання по-справжньому серйозної «зброї», пише журнал The Economist.

Адміністрація президента Дональда Трампа може виключити Китай із глобальної системи платежів, яку Америка контролює завдяки статусу долара як світової резервної валюти та базового рушія комерційних відносин – саме це може стати серйозним важелем впливу на Пекін.

Трамп має три основні шляхи створення фінансових обмежень для Китаю.

Він може заборонити китайським банкам доступ до електронної системи грошових переказів, адже саме в Нью-Йорку знаходиться кліринговий центр, через який проходить 95% усіх транзакцій в доларах.    

Також, президент може спробувати «примусити» бельгійську систему обміну банківськими повідомленнями SWIFT позбавити Китай права доступу до неї. До речі, системою користуються майже 11 тисяч міжнародних банків у всьому світі для здійснення транскордонних платежів.

І, нарешті, у президента є можливість накласти ембарго на фінансову систему США, пригрозивши штрафом будь-якій фінансовій установі, яка, попри заборону, буде продовжувати взаємодію з китайськими компаніями.

Раніше такі методи вже були випробувані на Ірані, Північній Кореї, Венесуелі, проте економіки цих країн поступаються Китаю. Однак, США так і не наважились використовувати такі стратегії впливу на Росію.

Америка торгує з Китаєм товарами на суму 560 мільярдів доларів щорічно, до того ж чотири найбільші китайські банки мають значні доларові активи в США, тому використання таких фінансових обмежень можуть бути справжньою загрозою економіці Пекіна.

Що сталося б, якби Дональд Трамп дійсно виключив Китай з глобальної системи платежів?

Велика «ударна хвиля» вплинула б на фінансові ринки, які вже й так сильно постраждали від пандемії COVID-19. Китайська валюта також «втратила б свої позиції». Гонконг був би змушений зменшувати кількість активів у доларах.

Китай в такому разі звернувся б за підтримкою до європейських країн, звинувачуючи Вашингтон у безвідповідальних діях, однак, важко сказати, чи допомогли б Пекіну європейські лідери.

Тим не менше, Пекін також почав би вдаватися до «атаки» у відповідь. Для прикладу, країна може обмежити співпрацю власного ринку із західними установами та банками, а також позбавити США доступу до природних ресурсів та товарів, які контролює Китай, резюмує журнал.

Раніше повідомлялося, що в протистоянні з Китаєм США ризикують втратити всі шанси на перемогу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі