У протистоянні з Китаєм США ризикують втратити всі шанси на перемогу – CNN

Поділитися
У протистоянні з Китаєм США ризикують втратити всі шанси на перемогу – CNN © economist.com
Закриття китайського консульства в Х’юстоні стало останньою краплею у напружених відносинах між США та Китаєм.

Рішення адміністрації президента США Дональда Трампа закрити китайське консульство в Х'юстоні через підозру у шпигунстві спричинило широке обговорення. Не так давно Сполучені Штати запровадили санкції проти деяких китайських чиновників високого рівня, скасували особливий статус Гонконгу, а держсекретар США Майк Помпео неодноразово виголошував провокаційні промови, які містили критику китайського уряду. Натомість, Китай наказав закрити консульство США в Ченду, пише американський телеканал CNN.

Все це сталося невипадково. Президент США Дональд Трамп вже давно показував своє негативне ставлення до китайського уряду, проте, часто хвалив лідерські якості голови КНР Сі Цзіньпіна протягом перших місяців пандемії коронавірусу. Тільки тоді, коли уряд США не зміг стримати поширення вірусу на власній території, почалася фаза «напружених відносин» між країнами. Адміністрація Трампа, всіляко намагаючись заперечувати власну некомпетентність, почала звинувачувати Китай.

Через власну непоміркованість Адміністрація президента США вже давно втратила свої найкращі шанси конкурувати з Пекіном чи протистояти йому, нехтуючи підтримкою союзників у Європі та Азії.

Перші місяці пандемії показали незаперечну істину: Китай збільшує вплив на світовій арені, але Сполучені Штати не зможуть реагувати економічно, дипломатично чи військово, якщо будуть діяти самостійно.

Для того, щоб захистити свою національну безпеку та зберегти глобальне лідерство, Сполучені Штати повинні відновити належну співпрацю з іншими країнами.  

Рішення про закриття консульства в Х'юстоні прийняли після того, як прокуратура США звинуватила китайських хакерів у спробі викрасти інформацію про розробку вакцини від COVID-19. Експерти з національної безпеки протягом багатьох років попереджають про хакерські атаки з боку Китаю, але закриття консульства - рідкісний крок у дипломатичних відносинах.

Більш того, невдачі Вашингтона у співпраці з союзниками у протистоянні з Пекіном негативно впливають на реалізацію майже всіх політичних цілей США. Наприклад, уряд Сполучених Штатів назвав Китай своїм головним військовим конкурентом, але так і не зміг налагодити співпрацю з Японією, Південною Кореєю та Австралією, щоб розробити спільну систему заходів.  

Тимчасом адміністрація Трампа вважає за краще критикувати союзників у НАТО за їхні оборонні бюджети та погрожувати тим, що США не будуть захищати їх, якщо ті не почнуть вкладати більше коштів у сферу оборони. Проте, це саме ті країни, які могли б допомогти Сполученим Штатам протистояти Китаю. Пекіну навіть не треба докладати великих зусиль, щоб збільшити власну потужність коштом США.

Протягом 70 років Вашингтон покладався на своїх ключових союзників під час протистояння тим чи іншим загрозам. Але якщо адміністрація президента й далі буде продовжувати «руйнівну міжнародну політику», то США може легко втратити шанси зберегти світове лідерство.

У Вашингтона все ще є можливість усе врятувати, але для цього треба щось змінювати. До того ж, серйозної шкоди завдала пандемія коронавірусу. Союзники Америки переживають першу глобальну катастрофу, в якій США відмовилися від своєї ролі світового лідера, а тим часом агресивна міжнародна дипломатія Китаю починає виходити на передній план. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі