В Білому домі повідомляють про те, що президент США Дональд Трамп в середу оголосить про своє рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю і перенесення туди американського посольства з Тель-Авіва. Лідери арабських і низки інших держав світу - проти такого кроку Дональда Трампа. Представник адміністрації американського президента сказав:
"Президент 6 грудня оголосить про те, що Сполучені Штати Америки визнають Єрусалим столицею Ізраїлю", - заявив чиновник, додавши, що реалізація рішення щодо перенесення американського посольства в Єрусалим, "займе роки".
Лідери світових держав висловилися з цього приводу і наполягають на тому, що визнання Вашингтоном Єрусалиму як ізраїльської столиці підірве мирний процес в регіоні і виллється в серйозне нагнітання напруженості.
Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель Білий Дім попередив, що визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю лише "посилить напругу в регіоні, повідомляє Deutsche Welle.
"Визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю, не заспокоїть конфлікт, а навпаки - ще більше посилить", - сказав Ґабріель.
"В інтересах кожного, щоб цього не сталося", - додав він.
Міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон також висловив заклопотаність бажанням Трампа перенести американське посольство в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму, повідомляє 6 грудня Associated Press.
За його словами, "Єрусалим має стати предметом переговорів між Палестиною та Ізраїлем для подальшого врегулювання тривалого конфлікту".
Президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі підкреслив, що не слід вживати заходів, які "позбавлять шансів встановлення миру на Близькому Сході".
Висловилися з цього приводу раніше французький лідер Еммануель Макрон і глава дипломатії Євросоюзу Федеріка Могеріні, яка попередила Вашингтон про можливі "серйозні наслідки", якщо президент США Дональд Трамп прийме рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.
А генсек НАТО Йенс Столтенберг запропонував дочекатися заяви президента США щодо цих планів, перш ніж коментувати таке рішення.
Напередодні керівництво Палестини повідомило, що буде змушене припинити всі контакти з США, якщо президент Дональд Трамп визнає Єрусалим ізраїльської столицею. За словами дипломатичного радника голови Палестинської національної адміністрації Махмуда Аббаса, Маджді аль-Халіді, після такого кроку США втратять статус парламентера на Близькому Сході.
Доля Єрусалиму - один з найбільш жорстких питань між Ізраїлем і палестинцями. Згідно з мирним договором 1993 року, статус Єрусалиму повинен був обговорюватися під час наступних етапів мирних переговорів.
Міжнародне співтовариство не визнає суверенне право Ізраїлю на Єрусалим. Палестинці хочуть, щоб Східний Єрусалим став столицею їх майбутнього держави.
Всі країни, включаючи США, за винятком Болівії та Парагваю, розташували свої посольства в Тель-Авіві.
Під час передвиборної кампанії Дональд Трамп активно виступав за перенесення диппредставництва в Єрусалим.