Трамп хвалився, що "врятував" кронпринца Саудівської Аравії після звірячого вбивства журналіста Washigton Post

Поділитися
Трамп хвалився, що © ntv.ru
США та інші іноземні спецслужби прийшли до висновку, що МБС особисто замовив напад

Президент США Дональд Трамп хвалився перед журналістом Бобом Вудвордом, що він захищав наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана (МБС) після вбивства і розчленування оглядача газети Washington Post Джамаля Хашоггі, повідомляє Business Insider.

"Я врятував його дупу. Я зміг змусити Конгрес давати йому спокій. Я зміг змусити їх зупинитися", - сказав Трамп.

Президент також сказав Вудворду, що не вірить, що МБС замовив вбивство Хашоггі, попри те, що США та інші іноземні спецслужби прийшли до висновку, що наслідний принц особисто замовив цей напад.

Через чотири місяці після того, як сім'я Хашоггі пробачила вбивцям і попросила скасувати їм смертні вироки, суд Саудівської Аравії в понеділок засудив вісім осіб до тюремних термінів від семи до 20 років за вбивство саудівського у 2018 році. Але Управління ООН з прав людини заявило, що суд у справі про звіряче вбивство Хашоггі ні прозорим.

Жахливе вбивство приголомшило західних союзників Саудівської Аравії, спричинивши найбільшу дипломатичну кризу після атак на вежі-близнюків 11 вересня.

ЦРУ разом із кількома західними урядами врешті зробили висновок, що сам наслідний принц замовив вбивство Хашоггі. Королівство спростувало подібні претензії, натомість звинувачуючи зарубіжних агентів, які "завели занадто далеко місію репатріації".

Ордери на арешт підозрюваних уже видані, але оскільки нікого з них в країні немає, судовий розгляд буде відкрито заочно. Для всіх 20 підозрюваних Туреччина вимагає довічне ув'язнення.

Саудівська Аравія відхилила турецькі заклики представити підозрюваних до суду перед Туреччиною. У грудні минулого року саудівський суд засудив п'ятьох невідомих людей до смерті за вбивство Хашоггі, але фактично звільнив внутрішнє коло принца Мухаммеда.

Прокуратура Саудівської Аравії також постановила, що на початку місії з репатріації умисне вбивство не планувалось. Ця заява суперечить розслідуванню ООН, опублікованому в червні 2019 року та обвинувальному висновку Туреччини.

Аньєс Калламар, спеціальний доповідач ООН, який проводив розслідування смерті Хашоггі, але не мав доступу до закритого судового процесу в Саудівській Аравії, назвав рішення суду насмішкою над справедливістю.

У відповідь на міжнародне обурення вбивством Хашоггі, король Салман наказав розпустити апарат безпеки Саудівської Аравії, в результаті якого Кахтані та Асірі були звільнені з посади. Згодом Асірі судили, але звільнили через недостатню кількість доказів. Причетність Кахтані також розслідували, але звинувачення так і не пред'явили. За повідомленнями, він залишається активним у державних справах.

Журналіст видання The Washington Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня 2018 року, після того, як увійшов у будівлю консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, необхідних для розлучення. Наречена Хашоггі прочекала його під консульством 11 годин, але він так і не з'явився. Саудівські дипломати, своєю чергою, стверджують, що Хашоггі покинув консульство після нетривалого перебування там.

9 жовтня Туреччина отримала дозвіл на проведення обшуку в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі. Перед цим президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Саудівська Аравія зобов'язана довести свою версію про те, що зниклий журналіст залишив будівлю дипустанови.

Незабаром турецька газета Sabah повідомила про ідентифікації групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі та незабаром повернулися назад.

Також повідомлялося, що влада Туреччини розповсюджує аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.

Джамаль Хашогги виїхав з Саудівської Аравії в США через пів року після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауд, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі