Президенти США і Туреччини Дональд Трамп та Реджеп Таїп Ердоган у неділю, 20 січня, провели вже другі за минулий тиждень телефонні переговори; на цей раз темою бесіди двох лідерів став терористичний акт, який стався 16 січня у сирійському місті Манбідж, повідомляє Анадолу.
Ердоган назвав теракт у Манбіджі провокацією, покликаною змінити рішення президента США Дональда Трампа вивести війська з Сирії. Він додав, що Анкара готова негайно прийняти всі можливі заходи щодо забезпечення безпеки у Манбіджі і висловив Трампу співчуття у зв'язку із загибеллю американських військовослужбовців у результаті теракту.
Ердоган підкреслив, що Туреччина не допустить, щоб представники YPG (Робочої партії Курдистану, яку у Туреччині оголошено терористичною - ред.) та її сирійські відгалуження (маються на увазі загони курдського ополчення, які у Туреччині також вважають терористами - ред.) дестабілізували ситуацію на північному сході Сирії.
Агентство також повідомляє, що лідери США і Туреччини домовилися докласти всі зусилля для очищення Сирії від залишків ІДІЛ та перешкодити відродженню угруповання, а також прискорити переговори щодо створення зони безпеки на північному сході Сирії.
Нагадаємо, 16 січня у сирійському Манбіджі прогримів вибух. Спочатку повідомлялося, що метою смертників були американські солдати у складі патруля міжнародної коаліції на чолі зі Сполученими Штатами, а у результаті атаки загинули 15 осіб, у тому числі двоє військовослужбовців ЗС США, ще 20 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Відповідальність за теракт взяло на себе ІДІЛ.
Пізніше Центральне командування Збройних сил США у своєму прес-релізі, що був присвячений Манбіджу, заявило, що жертвами теракту стали двоє військовослужбовців ЗС США, один цивільний співробітник міністерства оборони та співробітник приватної військової компанії, командирований до МО. Поранення різного ступеня тяжкості отримали троє солдатів ЗС США. Вибух стався під час зустрічі американських військових з місцевими жителями. Загиблими виявилися головний старшина Джонатан Р. Фармер, головний військовий технік з криптології ВМС США Шеннон М. Кент та Скотт А. Вирц з цивільного підрозділа Міністерства оборони США, агент військової розвідки. Ім'я загиблого співробітника ПВК не озвучувалося.
14 січня США розпочали виведення свого військового контингенту із Сирії, при цьому боротьбу з бойовиками терористичної організації "Ісламська держава" не припинятимуть. На тлі цього рішення президента США міністр оборони Джеймс Меттіс оголосив про свою відставку.
Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" і загони самооборони курдів вбачають у діях США "удар у спину", побоюючись "розправи" з боку Туреччини.
Британія, Франція, Німеччина та Данія – ключові союзники США в коаліції проти "Ісламської держави" - розкритикували рішення Трампа та вказали на небезпеку реорганізації терористичних осередків у Сирії.
Президент Росії Володимир Путін назвав рішення Трампа "правильним", а Туреччина перекинула додаткові війська на сирійську кордон.