Президент США Дональд Трамп не виключає, що його зустріч північнокорейським диктатором Кім Чен Ином може виявитися дуже нетривалою або не відбутися взагалі. Трамп запевнив, що незважаючи на активізацію діалогу з Пхеньяном Вашингтон не збираэться наміру послаблювати тиск на КНДР.
"Не виключено, що я просто швидко покину зустріч. Не виключено, що ця зустріч взагалі не відбудеться. Хто знає", - заявив американський президент в ефірі телеканалу Fox News у п'ятницю, 27 квітня.
За словами Трампа, недавня зустріч екс-директора ЦРК Майка Помпео, який напередодні був призначений на посаду голови Держдепартаменту, до Кім Чен Ином пройшла відмінно. Він також позитивно оцінив переговори лідерів Північної та Південної Корей.
"Справи з Північною Кореєю йдуть відмінно, подивимося, як все вирішиться", - зазначив Трамп, підкресливши, що Вашингтон не має наміру послаблювати санкції проти КНДР.
Нагадаємо, 27 квітня в демілітаризованій зоні на Корейському півострові відбулася зустріч президента Республіки Корея Му Чже Іна з диктатором КНДР Кім Чен Ином. Вони домовилися про підписання мирного договору та відновлення залізничного сполучення між країнами. Кім Чен Ин також пообіцяв "не будити" президента Південної Кореї ракетними запусками.
Перед цим з Кім Чен Ином зустрівся екс-директор ЦРУ Майком Помпео, якого президент США Дональд Трамп висунув на посаду держсекретаря.
Трамп підтвердив готовність зустрітися з Кім Чен Ином найближчим часом і заявив, що розглядає п'ять варіантом місць для проведення переговорів.
25-27 березня північнокорейський диктатор Кім Чен Ин відвідав Китай і зустрівся з голів Сі Цзіньпіном. Візит до Пекіна став його першим міжнародним візитом. Кім Чен Ин заявив про можливість ядерного роззброєння у разі зустрічних кроків США і Південної Кореї.
За даними Tokyo Shimbun, Кім Чен Ин готовий згорнути ядерну програму в обмін на грошову компенсацію та гарантії збереження тоталітарного режиму в КНДР.
Перед цим Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї та ракет, якщо Сполучені Штати почнуть переговори з Пхеньяном, а також нададуть гарантії безпеки.
З 2006 року КНДР провела шість ядерних випробування і десятки запусків балістичних ракет.
26 грудня минулого року США посилили санкції проти Північної Кореї. До цього, 22 грудня, Рада Безпеки ООН одноголосно ухвалила рішення про посилення санкцій проти Північної Кореї. У КНДР це рішення назвали "актом війни".
Детальніше про ядерну загрозу КНДР та її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".