Трамп допускає, що Китай не зможе вплинути на КНДР - The Guardian

Поділитися
Трамп допускає, що Китай не зможе вплинути на КНДР - The Guardian Трамп не виключає, що Китай не зможе вплинути на КНДР. © Gage Skidmore / Flickr
Американський президент сподівається, що Китай все ж допоможе знайти дипломатичне рішення.

Президент США Дональд Трамп визнав, що хотів би знайти дипломатичне рішення, яке б дозволило зупинити ядерну програму Північної Кореї. Але він не виключив, що "великий, дуже великий конфлікт" може початися.

Про це повідомляє The Guardian, нагадуючи, що ці слова президента США прозвучали наприкінці тижня, впродовж якого Вашингтон намагався знайти спосіб змусити Пхеньян відмовитися від подальних випробувань ядерної зброї.

Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що він готовий вести прямі переговори з КНДР, але лише за умови, що режим Кім Чен Ина буде готовий вести діалог про повну відмову від ядерної зброї.

Командувач тихоокеанськими військами США адмірал Гаррі Гарріс сказав сенату, що більшої напруги з Північною Кореєю ще не було. Президент Дональд Трамп відреагував на ці його слова.

"Існує вірогідність, що у нас буде великий, великий конфлікт з Північною Кореєю. Точно", - сказав Трамп.

"Нам би хотілося владнаси ситуацію дипломатично, але це дуже складно", - додав він.

Трамп вважає, що Китай змінив свою точку зору і готовий допомогти натиснути на режим Кім Чен Ина після візиту китайського лідера Си Цзиньпіна в США.

"Я переконаний, що китайський лідер старається з усіх сил. Він точно не хоче бачити потрясінь і смертей. Йому це не потрібно. Він хороша людина", - сказав американський президент.

"Він людить Китай і свій народ. Він хотів би щось вдіяти, але не виключено, що він не зможе", - додав Трамп.

Нагадаємо, в ніч на 16 квітня в КНДР відбулися невдалі випробування балістичної ракети. Спроба ракетного запуску була зроблена наступного дня після того, як у Північній Кореї пройшов військовий парад, присвячений 105-ій річниці з дня народження засновника КНДР Кім Ір Сена. На параді вперше були показані балістичні ракети підводних човнів (БРПЧ) Pukkuksong-2.

США, в свою чергу, відправили до берегів КНДР ударну групу флоту на чолі з авіаносцем "Карл Вінсон". У Пхеньяні заявили про готовність потопити американський корабель.

19 квітня Росія заблокувала заяву Ради Безпеки ООН, що засуджує ракетні і ядерні випробування в КНДР. У той же час, Китай був готовий підтримати проект документа.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі