Про це сьогодні пише лояльне до Демократичної партії видання New York Times, нагадуючи про два останні записи президента США у Twitter. Вони продовжили наступ Трампа проти Сешнса, який почався минулого тижня. Тоді президент сказав, що ніколи б не призначив нинішнього генпрокурора на посаду, якби знав, що він самоусунеться від розслідування Департаменту юстиції щодо зв'язків між передвиборчою командою республіканців і Росією. Адже рішення Сешнса стало однією з причин призначення незалежного представника Департаменту юстиції для проведення цього розслідування.
"Генпрокурор Джефф Сешнс зайняв дуже слабку позицію щодо злочинів Гіларі Клінтон, зокрема щодо її пошти, сервера Демократичної партії і витоків розвідданих", - написав Трамп у Twitter.
Також сьогодні президент США припустив можливу відставку Сешнса. Хоча сам генпрокурор, який підтримував передвиборчу кампанію Трампа, нічого не говорив про намір піти з посади.
Новий директор відділу комунікацій Білого Дому Ентоні Скарамучі сказав CNN, що Трампу і Сешнсу треба "сісти за стіл, зустрітися сам-на-сам, помиритися і обговорити майбутнє".
Якщо Сешнс піде у відставку чи буде звільнений, Трамп може призначити його наступника під час перерви у роботі Конгресу. Таким чином, новий генпрокурор буде обіймати свою посаду без ретельної оцінки з боку Сенату якийсь час. Це дозволить Трампу на певний період отримати більший контроль над розслідуванням спеціального представника щодо контактів його команди з Росією під час виборів.
В іншому повідомленні в Twitter Трамп атакував нинішнього виконуючого обов'язки директора ФБР Ендрю МакКабе. Зокрема, президент США написав, що дружина директора бюро нібито "отримала від Клінтон 700 тисяч доларів". Також Трамп написав "твіт" про те, що Україна намагалася "саботувати" його президенську кампанію і допомогти Клінтон. І, знову ж таки, в цьому контексті він звинуватив Сешнса у бездіяльності.
New York Times уточнює, що йдеться про історію видання Politico про те, як співробітники команди Клінтон нібито співпрацювали з українськими чиновниками для збору шкідливої інформації проти соратників Трампа. При цьому, видання називає українську історію "анекдотом", який республіканці використовують для виправдання факту зустрічі сина президента Дональда Трампа-молодшого з російським юристом, який пообіцяв компромат на Клінтон. Також видання нагадує, що розвідувальні агенції США говорять про те, що хакери Росії атакували сервери демократів і викрали електронні листи саме для того, щоб допомогти Трампу на виборах.
Раніше лояльне до Демократичної партії видання New York Times писало, що втручання Росії у вибори в США не можна порівнювати з можливою співпрацею Клінтон з Україною. Оскільки, на відміну від Кремля, Київ - не ворог для Вашингтона.
Нагадаємо, що у Білому домі звинуватили Україну у співпраці з демократами проти Трампа під час виборів після того. Таку заяву у відомстві зробили після появи інформації про зустріч Дональда Трампа-молодшого з російським юристом, який обіцяв йому компромат на кандидата-демократа. Цей епізод посилив скандал навколо Трампа, пов'язаного з можливою співпрацею його команди з Москвою під час виборів.