Інвестори з тривогою відреагували на новину. На Уолл-стріт індекс акцій Dow Jones різко впав приблизно на 1%.
Трамп в Twitter розкритикував Китай за невиконання обіцянок купувати більше американської сільськогосподарської продукції і напав на президента Китаю Сі Цзіньпіна за нездатність зробити більше, щоб зупинити продажі синтетичного опіоїдного фентанілу.
Пізніше президент заявив журналістам, що 10-відсотковий тариф є короткостроковим заходом, і що тарифи можуть бути поступово підвищені до більш ніж 25 відсотків.
Новий збір може вплинути на широкий асортимент товарів, від смартфонів до дитячого одягу.
Останній раунд росту мит відбувається на тлі зростаючої стурбованості тим, що стратегія Трампа виявиться контрпродуктивною і завдасть більше шкоди США, ніж Китаю.
У четвер колишній головний економічний радник Трампа Гері Кон заявив в інтерв'ю ВВС, що тарифна битва мала "драматичний вплив на американське виробництво і капіталовкладення.
Напруженість, яка виникла в результаті, вплинула на центральний банк США, Федеральний резерв, який вперше протягом десятиліття знизив процентні ставки в середу.
Голова ФРС Джером Пауелл заявив, що критикувати торговельну політику США не є завданням ФРС, але додав, що в травні і червні торгова напруженість "майже загострилася".
Переговорники США і Китаю завершили свою останню дводенну зустріч в Шанхаї в середу з невеликою ознакою прогресу, хоча обидві країни назвали переговори конструктивними. Черговий раунд переговорів запланований на вересень.
Торгова війна між Китаєм і Сполученими Штатами почалася навесні 2018 року, коли Вашингтон прийняв рішення підвищити мита на алюміній і сталь з ряду країн, в тому числі з КНР. На саміті "Великої двадцятки" в Буенос-Айресі Дональд Трамп і Сі Цзіньпін погодилися на перемир'я в торговельній війні, домовившись відкласти до березня 2019 року введення нових торгових мит.
Детальніше про торгову війну між двома наддержавами читайте в матеріалі Олексія Їжака ""Холодна" війна з "гарячими" зіткненнями" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".