Після інциденту з російським Су-24 між Росією і Туреччиною почалася торгова війна. Російська економіка і без того страждає від падіння цін на нафту і західних санкцій.
"Як ніби всього цього було недостатньо, тепер їй загрожує економічна війна з основним торговельним партнером - Туреччиною. Бо гнів кремлівського лідера Володимира Путіна через збитий турками Су-24 не зупинити", - пише Едуард Штайнер на странциах німецької газети Die Welt.
Рішення про санкції було прийнято швидко: з 1 січня турецькі фірми більше не зможуть займатися бізнесом в Росії, а російським компаніям заборонять наймати турецьких громадян. Також було вирішено заборонити чартерні рейси до Туреччини і ввезення деяких турецьких фруктів і овочів.
У Росії також не мають ілюзій з приводу того, що Туреччина також стане думати про введення зустрічних санкцій. Таким чином, російський Мінпромторг вже закликав всі автомобільні концерни, які мають виробництва в Росії, проаналізувати, в які терміни вони зможуть знайти заміну турецьким комплектуючих для автомобілів. Оскільки Туреччина обмежить їх експорт, то подорожчає виробництво автомобілів.
"Для обох країн багато стоїть на кону. Незважаючи на те, що в нинішньому році сумарний товарообіг між країнами дещо знизився через падіння рубля і цін на нафту, в 2014 році він становив 31 млрд доларів. Додавши до цього ще й послуги - то він досягав 44 млрд доларів", - йдеться в статті. Автор підкреслює, що росіяни заробляли на турках значно більше, ніж навпаки.
А з провалом проекту "Турецький потік" більш імовірним став "Північний потік-2". У статті підкреслюється, що для "Газпрому", який зацікавлений у зниженні транзиту газу через Україну, більше немає інших альтернатив розширення вже діючого "Північного потоку". "У своєму посланні в минулий четвер Володимир Путін заборонив собі критику на адресу ЄС", - резюмуючи, підкреслює журналіст.
Раніше прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу заявив про можливе введення відповідних санкцій проти Росії. Як повідомляє Reuters, уряд Туреччини вже обговорив можливі заходи, проте, за словами Давутоглу, влади залишаються відкритими для переговорів з Кремлем.
24 листопада на турецько-сирійському кордоні було збито російський Су-24.
Путін зажадав від Туреччини офіційних вибачень, а президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган відмовився зробити це.
Через цей конфлікт між двома країнами РФ вирішила скасувати туристичне співробітництво з Туреччиною, відмовилася від спільних військових і наукових контактів, скасувала безвізовий режим і обмежила торгівлю.
Загальний обсяг потенційних втрат від згортання співробітництва в різних сферах ЗМІ оцінили у понад 40 млрд доларів.